3 pomysły na prezent z okazji chrztu

3 pomysły na prezent z okazji chrztu

Chrzest to ważne wydarzenie dla rodziny i pierwsza uroczystość w życiu małego dziecka. Nic zatem dziwnego, że chcemy, aby ten dzień został zapamiętany na długo, a prezenty z tej okazji często mają być właśnie taką pamiątką. Zobaczmy 3 pomysły na prezent z okazji chrztu.

Prezenty związane z wiarą

Chrzest jako sakrament zwykle jest świetnym momentem na to, by podarować nowonarodzonemu maluszkowi coś mającego związek z wiarą. To może być medalik, krzyżyk lub obrazek z aniołem stróżem. Warto zwrócić uwagę szczególnie na obrazki, bo można znaleźć wiele pięknych propozycji, które będą nie tylko doskonale nawiązywać do wydarzenia, z okazji którego zostały podarowane, ale również świetnie dopasują się do wystroju pokoju dziecięcego. Możliwości jest wiele, a producenci oferują zarówno delikatne obrazki typu grafika, jak i bardziej ozdobne obrazki posrebrzane. Jeśli zatem wiesz, w jakim stylu urządzony jest pokój malucha, to możesz wybrać obrazek z aniołem stróżem, który będzie do niego pasował najlepiej.

Buciki na chrzest

Ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka są buciki na chrzest. Nie chodzi tu jednak o zwykłe buciki, które będziemy zakładać maluchowi na większe wyjścia, ale o buciki – pamiątki. To figurki w kształcie bucików, wykonane ze srebra, pozłacane, ozdabiane dodatkowo kamieniami szlachetnymi lub kryształkami Svarovskiego. Dostępne są w wielu różnych wersjach, m.in. jako balerinki i jako trzewiczki, zarówno chłopięce jak i dziewczęce, z dodatkowymi dekoracjami lub proste, niemal minimalistyczne. Na podeszwie lub z boku mogą mieć wygrawerowane imię dziecka oraz datę chrztu lub urodzin. Zapakowane w piękne pudełko stanowią bardzo elegancki prezent i mogą być wspaniałą pamiątką tego ważnego wydarzenia.

Kronika życia dziecka

Ciekawym pomysłem na prezent z okazji chrztu jest kronika życia dziecka. To zwykle ładnie wydany dość gruby album, w którym jest miejsce na to, by zapisywać ważne wydarzenia dotyczące dziecka. Często jest tam miejsce na wpisanie daty pierwszego uśmiechu, pierwszego ząbka, pierwszego samodzielnego kroku itp. itd. Jest też miejsce, by dodawać zdjęcia dokumentujące jak dziecko rośnie, jak wyglądały jego chrzciny czy impreza z okazji roczku. To piękny prezent, który po latach może być cudowną pamiątką, pod warunkiem, że będzie regularnie uzupełniany. Jeśli wiemy, że rodzice dziecka są osobami skrupulatnymi i systematycznymi, to warto podarować im taki album, żeby mogli stworzyć swojemu maleństwu pamiątkę, która będzie po latach wzruszać i bawić.

4 Comments

  1. Myślę, że najlepiej dać pieniądze – rodzice często muszą się wykosztować, aby zrobić dziecku chrzciny w lokalu, a nie każdy ma tyle miejsca w domu aby pomieścić gości.

  2. Piękne prezenty z okazji chrztu dla dziecka kupicie w naszym warszawskim sklepie z dewocjonaliami Dekorata na ul. Henryka Raabego 2A. Mamy w swojej ofercie zarówno medaliki, ryngrafy, srebrne łyżeczki, jak i albumy na zdjęcia, posrebrzane ramki. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *