5 zdrowotnych postanowień noworocznych

5 zdrowotnych postanowień noworocznych

Nowy Rok już za pasem. Niektórzy już dawno stworzyli swoja listę postanowień noworocznych, inni wciąż nie mają pomysłu na to, jak pozytywnie odmienić swoje życie w 2020. Dziś podpowiadamy, jakie postanowienia noworoczne przyniosą korzyść naszemu zdrowiu.

1. Jem zdrowe śniadania

Śniadanie to podstawa naszego zdrowia i doskonałej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Ważne jest jednak nie to, czy je jemy, ale co jemy na śniadanie. Wciskanie w siebie w biegu drożdżówki i popicie jej czarną kawą z pewnością do zdrowych śniadań nie należy. Od nowego roku zorganizuj swój czas tak, aby znaleźć chwilę na spokojne zjedzenie śniadania. Może to być lekko ścięta jajecznica z kromką razowego pieczywa, twarożek skropiony oliwą i posypany solą i pieprzem oraz garść orzechów czy chociażby koktajl owocowy w przypadku tych, którzy nie mają rano apetytu. Takie śniadanie dostarczy nam energii na wiele godzin.

2. Codziennie uprawiam sport

To postanowienie może wydawać się dość ryzykowne w przypadku osób, które do tej pory stroniły od sportu. Ale bez obaw. My proponujemy tylko 15-30 minut jakiejkolwiek aktywności: szybki spacer lub trucht, jazda na rowerze (może być stacjonarny) seria prostych ćwiczeń takich jak przysiady, skłony, pompki, spięcia brzucha.

3. Piję wodę z kranu

Czy wiesz, że picie wody z butelek plastikowych sprawia, że do twojego organizmu trafia również plastik? W 2020 roku zamień wodę butelkowaną na kranówkę. Jeśli obawiasz się, że może ona nie być wystarczająco czysta, kup dzbanek z wymiennym filtrem. Taka inwestycja, włącznie z regularnym zakupem filtrów, będzie tańsza niż kupowanie zgrzewek wody.

4. Codziennie jem porcję warzyw

Choć niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez zjedzenia owocu lub warzywa, z pewnością wśród nas znajdą się tacy, którzy jedzą je jedynie podczas niedzielnego obiadu. Czas na zmianę! Od nowego roku niech w twoim codziennym menu zagości miseczka pełna owoców lub warzyw. Wystarczy, że zrezygnujesz z jednej przekąski w ciągu dnia, którą zwykle miałeś w nawyku jeść, jak np. batonik, ciastko czy tost, na rzecz miseczki z ulubionymi owocami.

5. Odpoczywam

Sen jest niezwykle ważnym elementem naszego życia, ale tylko wtedy spełni swoją rolę, jeśli naprawdę zapewnia nam odpoczynek. Powinien on trwać przynajmniej 6-8 godzin. Ważniejsza jednak jest nie jego długość, a jakość. Zadbaj o to, aby w twojej sypialni panowały odpowiednie warunki do wypoczynku: pomieszczenie powinno być przewietrzone, wolne od hałasu czy zbędnych świateł. Jeśli masz problemy z zaśnięciem, pomocna może być spokojna muzyka czy nacieranie ciała olejkiem relaksującym.

Postanowienia noworoczne powinny sprawiać nam przyjemność i motywować do stałego ulepszania samego siebie. Mamy nadzieję, że nasze propozycje będą dla ciebie inspiracją do wejścia w Nowy Rok w lepszej, zdrowszej wersji.

Wiecej porad w kategorii: zdrowie i uroda

8 Comments

  1. Ma ktoś pomysł jak zmotywować się do jedzenie częściej a w mniejszych porcjach?
    Ja niestety nie mam planu na taką dietę.

  2. Fajny poradnik, przydałoby się więcej takich. Ja czekam na wpis o ubraniach skórzanych i ich przechowywaniu.
    pozdrawiam 🙂 brytyjka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *