Co warto mieć w damskiej torebce? Robimy porządki

Co warto mieć w damskiej torebce? Robimy porządki

Damskie torebki mają różne kształty i wielkości, ale zwykle są prawdziwą skarbnicą. Pojemne i praktyczne ukryją wiele niezbędnych gadżetów – m.in. telefon, klucze, notes, podręczną kosmetyczkę, żel antybakteryjny do rąk, szczotkę itd. Jak zadbać o porządek i co faktycznie jest niezbędne?

Na temat damskich torebek krąży wiele mitów – która z nas nie wyjmowała wszystkiego po kolei, starając się znaleźć gdzieś na dnie dzwoniący telefon? Bałagan nie wynika zwykle z zaniedbania, lecz nadmiaru noszonych drobiazgów – warto jednak ograniczyć ich liczbę do niezbędnego minimum. Podpowiadamy, jak zadbać o porządek.

Porządek w torebce

Rewolucję w swojej torebce zacznij od wysypania jej zawartości – dokładnie przeanalizuj, co nosisz na co dzień. Na pewno można ją z powodzeniem odchudzić – poza rzeczami niezbędnymi jak telefon czy klucze, warto mieć tabletki przeciwbólowe i środek do dezynfekcji rąk, szczotkę do włosów, chusteczki higieniczne, książkę, ładowarkę do telefonu, gumkę do włosów, notes i długopis czy małą kosmetyczkę. Nie ma jednak jednej stałej listy – każda z nas powinna przygotować własną.

Segregacja to podstawa

Wybierz torebkę z dobrze zaprojektowanym wnętrzem. Wszystko, co nosisz w torebce, należy starannie posegregować – na pewno nosisz wiele zbędnych przedmiotów wrzuconych luzem. Przede wszystkim staraj się je poukładać tematycznie i wykorzystać różne kieszonki i schowki, aby utrzymać je w jak najlepszym porządku. Można też umieścić w torebce dodatkowe przegródki oraz osobną kosmetyczkę – na podkład, żel antybakteryjny do rąk, pomadkę itd. To dobry sposób, aby utrzymać w porządku poszczególne akcesoria i gadżety.

Regularność ma znaczenie

Jednorazowe uporządkowanie torebki nie wystarczy – trzeba zaglądać do niej regularnie. To najlepszy sposób, aby zachować porządek. Na bieżąco wyrzucaj paragony, ulotki i gazetki reklamowe, zużyty żel antybakteryjny do rąk i inne niepotrzebne drobiazgi. Warto wprowadzić sobie taki nawyk raz w tygodniu.

Noś niewielką kosmetyczkę

Aby zadbać o porządek w kosmetykach, najlepiej schować je do wspólnej małej kosmetyczki, która zmieści się do pojemnej shopperki. Powinna zawierać m.in. podkład, korektor, tusz do rzęs, środek do dezynfekcji rąk, pomadkę lub błyszczyk, niewielkie perfumy, plastry itp.

Jeśli mimo wszystko trudno Ci zapanować nad tym chaosem, pomyśl o zmianie torebki na mniejszą – taki trik wymusi na Tobie porządki i wybór tego, co naprawdę niezbędne. Po kilku dniach czy tygodniach można nauczyć się ograniczania liczby noszonych w torebce rzeczy.

6 Comments

Dodaj komentarz