Czy warto decydować się na zakup parownicy do ubrań?

Czy warto decydować się na zakup parownicy do ubrań?

Prasowanie z pewnością nie należy do twoich ulubionych obowiązków domowych. Co można zrobić, aby obowiązek ten był przyjemniejszy? Z całą pewnością na komfort prasowania wpłynie zakup odpowiedniego urządzenia do prasowania i wcale nie musi to być żelazko.

Zalety korzystania z urządzenia parowego

Parownica do ubrań, to jak sama nazwa wskazuje urządzenie, które generuje gorąca parę. Ubrania prasuje się poprzez pocieranie o nie urządzeniem.

Jakie są podstawowe zalety tego rodzaju prasowania?

  • brak konieczności rozkładania deski do prasowania,
  • możliwość prasowania w pozycji pionowej,
  • odświeżanie zapachu ubrań,
  • poręczny kształt.

Wiele osób korzystających na co dzień z tego typu sprzętu, dostrzega wiele więcej zalet tego urządzenia. My jednak wymieniliśmy te podstawowe. Bark wielkich przygotowań do czynności prasowania, jak rozkładanie deski do prasowania i szykowanie specjalnego miejsca, jest największą zaletą, która sprawia, że urządzenie to jest niezwykle praktyczne. Nie jest niestety też wolne od wad. Warto zapoznać się z jasnymi i ciemnymi stronami medalu, zanim zdecydujemy się na zakup.

Parownica do ubrań – jakie są podstawowe wady urządzenia?

Okazuje się, że urządzenie parowe ma swoje wady. Niektórym one przeszkadzają w takim stopniu, że wolą korzystanie z tradycyjnego żelazka.

Co należy do podstawowych wad produktu?

  • wielkość zbiornika na wodę,
  • brak możliwości wyprasowania grubych tkanin,
  • czasochłonność.

Niestety, ale większość użytkowników parownic twierdzi, że urządzenie to nadaje się tylko do odświeżenia ubrań, a nie do prasowania całej sterty prania. Parownica do ubrań jest o wiele bardziej delikatna niż żelazko, dlatego wygładzanie zagnieceń wymaga odpowiednio większej ilości czasu. Zbiornik na wodę w dostępnych w sprzedaży parownicach, nie jest zbyt wielki, przez co wciąż musimy odrywać się od prasowania, napełniać zbiornik wodą i czekać, aż ta nagrzeje się do właściwej temperatury. Jeśli twoje ubrania nie wymagają codziennego prasowania, to urządzenie parowe z całą pewnością będzie dobrą alternatywą tradycyjnego żelazka. Inaczej będzie w wypadku osób, które każdego dnia mają sporą ilość ubrań do wyprasowania. Najlepszą opcją będzie wówczas wybór żelazka ze stacją parową. Urządzenie to łączy w sobie funkcje parownicy i zwykłego żelazka. Czy zatem warto zdecydować się na zakup parownicy? Odpowiedź na to pytanie jest uwarunkowana od naszych indywidualnych potrzeb. Dla jednych będzie to zakup idealny, a dla drugich zbędny gadżet. Odpowiedzi na to pytanie musimy sobie zatem udzielić sami.

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *