Dlaczego wenge? O sukcesie najmodniejszych krzeseł

Dlaczego wenge? O sukcesie najmodniejszych krzeseł

Ciemne meble nadają wnętrzu charakteru i elegancji. Nie chodzi tutaj jednak o czerń, ale o kolor wenge, który bije rekordy popularności. Jest on bardzo często wykorzystywany podczas aranżowania wnętrz. Kolor uważa się za uniwersalny, szykowny i ponadczasowy. Idealnie pasuje do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, ale nie tylko. W przypadku jasnych wnętrz meble w kolorze wenge będą strzałem w dziesiątkę. Za ich pomocą można przełamać nudę aranżacyjną i ożywić wnętrze. Dlaczego tak bardzo cenimy sobie wenge?

Krzesła w kolorze wenge do Twojego salonu – postaw na szyk i elegancję

Obecnie mamy do dyspozycji krzesła o przeróżnych kolorach. Mogą być jasne lub ciemne, większe lub mniejsze, w stylu tradycyjnym lub nowoczesnym. Ich wybór powinien być dobrze przemyślany, w oparciu o nasze indywidualne potrzeby, preferencje i aranżację wnętrza. Nie można też zapomnieć o tym, aby wybrane krzesła tworzyły spójną całość aranżacyjną z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Znaczenie ma kolor podłogi, ścian i drzwi. Meble w kolorze wenge idealnie sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, kolonialnych i stylowych. Wspaniale kontrastują się z jasnymi dodatkami. Na korzyść tej barwy przemawia to, że jest ponadczasowa i uniwersalna. Z łatwością można skomponować ją z dodatkami w postaci zasłon, poduszek czy dywanów. Pięknie wyglądać będzie w połączeniu z szarościami, beżami i cappuccino oraz na tle ściany wykonanej z czerwonej cegły.

Krzesła w kolorze wenge wykonane są z naturalnego drewna, co przekłada się nie tylko na majestatyczny wygląd, ale też na nieprzeciętną trwałość i odporność. Krzesło wenge jest twarde i ciężkie. Trend na nie przyszedł do Polski z Zachodniej Europy już kilkanaście lat temu i na początku widoczny był we włoskich kolekcjach mebli modułowych. Ciemne brązy są bardzo mile widziane w naszych wnętrzach, gdyż kojarzą się z tradycją i ciepłem rodzinnym. Krzesła w kolorze wenge są stylowe i funkcjonalne. Jako że zostały wykonane z wysokiej jakości drewna, można je użytkować przez wiele lat. Za ich pomocą można stworzyć przytulne, funkcjonalne i przestronne wnętrze, w którym każdy z domowników będzie z przyjemnością spędzał czas. Wyróżniają się one unikalną formą i designem.

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *