Dobry plan na Święta Wielkanocne

Dobry plan na Święta Wielkanocne

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Nim się obejrzymy przyjdzie kwiecień, a wraz z nim ciężki wybór i zakup prezentów świątecznych. Mam świadomość, że nie w każdym domu panuje tradycja robienia sobie upominków na Zajączka, ale jest też dużo osób, które kultywują taką tradycję.

Wielu osobom takie zakupy spędzają sen z powiek, tak jak w przypadku prezentów gwiazdkowych. Często wspominacie, że przygotowania do Świąt Wielkanocnych to zwariowany czas, który pochłania zbyt wiele Waszej energii. Ja także do niedawna się tak czułam. Jednak kilka prostych rad i oczekiwanie na wiosnę i święta może być spokojniejsze.

Zakup prezentów tylko zimą

Jeśli mamy dużą rodzinę, którą chcemy obdarować prezentami, to proponuję rozpocząć polowanie na upominki już teraz. Zima to bardzo dobry okres na takie zakupy. W sklepach stacjonarnych nie ma tłumów, towar nie jest jeszcze przebrany. Nadal są zimowe wyprzedaże. Zakupy świąteczne można także zrobić w sieci, co jest o wiele szybsze i dużo bardziej wygodne. Szeroki wybór torebek i plecaków, podobnie jak innego rodzaju gadżety można bez problemu kupić online. Zaletą zakupów online jest czas, aby na spokojnie zastanowić się nad danym produktem. W razie, gdybyśmy chcieli oddać, czy wymienić daną rzecz, mamy do Wielkanocy dużo czasu.

Ustalamy co dla kogo

Bardzo ważna zasada przy kupowaniu prezentów. Nie róbmy tego spontanicznie – z takich zakupów mało kto jest zadowolony. Jestem zdania, że najbardziej pomocna w tym przypadku jest lista – ustalamy na sztywno co i dla kogo kupujemy, jaki mamy budżet. Według tak sporządzonej listy możemy śmiało buszować po sklepach i stacjonarnych i tych online. Sklep HandMade Lidia Pilch oferuje atrakcyjne torebki i plecaki. Możemy kupić coś wyjątkowego i wesprzeć polskich projektantów i twórców. Nowoczesne plecaki, czy też torby dla kobiet będą odpowiednie na prezent dla mamy, czy siostry. Dla panów można poszukać czegoś bardziej eleganckiego, np. ze skórzanej galanterii.

Przygotowania domowe

Jeśli jeszcze zimą zrobimy zakupy według listy, mamy odpowiednio dużo czasu aby pięknie zapakować każdy prezent. Taka organizacja czasu pozwala odetchnąć i poczuć nadchodząca wiosnę. Mamy też wówczas sporo czasu na pierwsze wiosenne porządki, których okazuje się być mnóstwo. Prezenty na Zajączka kupione już w lutym lub marcu, pozwalają poświęcić nam więcej czasu także na dekoracje w domu. A kiedy nadejdą już Święta Wielkanoce możemy spędzić ten czas z bliskimi w cudownej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *