Ile kosztuje implant zębowy, czy warto?

Ile kosztuje implant zębowy, czy warto?

Zęby to wizytówka każdego z nas, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i dbanie o doskonały stan uzębienia. Niestety czasem może się zdarzyć, że naszego chorego zęba nie da się już uratować, w związku z czym pozostaje nam zainwestowanie w implant. Warto wiedzieć, w jakich przypadkach implant zębowy będzie dobrym rozwiązaniem oraz ile to kosztuje.

Czym jest implant zębowy

Jest to nic innego jak sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Zastępuje on naturalny korzeń zęba i jest dokładnie takich samych rozmiarów, jak on. Implant zębowy stanowi podstawę dla umieszczenia korony, czyli sztucznego zęba. Założenie sztucznego korzenia wymaga zabiegu chirurgicznego oraz odpowiednich kwalifikacji doświadczonego stomatologa.

Jak wygląda zabieg umieszczenia implantu?

Pierwszym etapie zabiegu wywierca się w kości otwór, w który zostanie wkręcony implant. Zanim jednak do tego dojdzie, pacjentowi wykonuje się zdjęcie pantomograficzne, które pozwoli ustalić, czy ilość tkanki kostnej w dziąśle wystarczy, aby umieścić implant. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą i trwa około 1-2 godzin. Po wstawieniu implantu i sprawdzeniu, że jest on stabilny, następuje zszycie rany, przez co implant nie jest widoczny w jamie.

W kolejnym etapie następuje zrośnięcie się sztucznego korzenia z kością, które trwa do 3 do 6 miesięcy.

Po tym czasie można przejść do kolejnego etapu, jakim jest odsłonięcie implantu, aby wkręcić śrubę gojącą, która ma za zadanie przyspieszyć gojenie błony śluzowej, co zwykle trwa około 2 tygodni.

Ostatnim etapem jest założenie sztucznego zęba po uprzednim pobraniu wycisków. Najpierw w laboratorium protetycznym wykonywane są dwa elementy: łącznik oraz korona, czyli sztuczny ząb. Łącznik mocowany jest do implantu, a korona do łącznika.

Jakie są zalety posiadania implantów?

Przede wszystkim jest to niezwykły komfort, gdyż całkowicie zastępują naturalny ząb, a przy tym są trwałe. W przeciwieństwie do protez nie deformują rysów twarzy, gdyż zarówno wielkość korzenia, jak i samego zęba, jest dokładnie takiej wielkości, jak naturalny korzeń i ząb. Warto również wiedzieć, że stosowanie implantów jest bezpieczne dla zębów sąsiadujących i nie wymaga ingerencji w nie, tak jak w przypadku mostów, kiedy koniecznością jest zeszlifowanie tych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Ile kosztuje implant?

Założenie jednego implantu zębowego to koszt około 3.500zł. Cena zależy oczywiście od tworzywa, z którego wykonany zostanie łącznik i korona. Dla wielu osób cena ta może znacznie przewyższać możliwości finansowe domowego budżetu, jednak w przypadku utraty zęba wydatek ten jest uzasadniony i będzie on procentował latami. Jeśli brakuje nam części środków na sfinansowanie implantu, pomocne mogą okazać się pożyczki online w 15 minut. Pożyczkę przez internet możemy uzyskać bardzo szybko i wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze pojawią się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. Decydując się na taką formę dofinansowania naszego implantu pamiętajmy jednak o tym, aby zobowiązanie spłacić w terminie, w ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów odsetek karnych.

Implant zębowy to rozwiązanie dla osób stawiających na wygodę i trwałość swojego uzębienia, dla których piękny i zdrowy uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia i wizerunku.

7 Comments

  1. Masz rację. BTW. Świetne torby skórzane, widać ta marka staje się coraz bardziej popularna bo ja również miała przyjemność użytkować ich torby na laptopa i przygotować recenzję.

  2. Każdy kto decyduje się na implanty zębowe, powinien wiedzieć, że jest to dość mocno inwazyjny zabieg, po którym człowiek będzie czuć się niesamowicie osłabiony. Ja miałam robione dwa inplanty, jeden po drugim i myślałam, że po tym całym zabiegu zejde dosłownie z tego świata, taki dyskomfort odczuwałam 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *