Jak aktywnie spędzać wolny czas?

Jak aktywnie spędzać wolny czas?

Masz poczucie, że większość swojego wolnego czasu spędzasz przed Netflixem, xboxem lub książką, coraz częściej odczuwasz bóle pleców i szybko się męczysz przy większej aktywności? Pora to zmienić! Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Zmień tylko jedno – wprowadź odrobinę więcej ruchu. Jak? Czytaj dalej i się przekonaj.

Codzienne czynności i ruch

Na początek wprowadź więcej ruchu do codziennych czynności. Jeśli do pracy jeździsz autobusem, zacznij wysiadać przystanek lub dwa wcześniej i przejdź ostatni odcinek na pieszo. Możesz też postawić na zmianę transportu i zamiast korzystania z autobusu, postaw na rower. Być może uda Ci się zaoszczędzić dodatkowe pół godziny, bo ominiesz największe korki. Dla osób, które wszędzie dojeżdżają autem – na zakupy, siłownię, do kina – pomyślcie o zmianie auta na nogi i jeśli tylko te odcinki nie są dla Was za długie, wybierzcie spacer! Ma on zbawienne działanie na kręgosłup, który ma zdecydowanie dość siedzącego trybu życia. Jeszcze Was o tym nie poinformował? Spokojnie, jak nic nie zmienicie, wkrótce się odezwie.

Zaplanuj czas wolny

Przed Tobą weekend w domu i już kupiłeś popcorn na seans filmowy? Super! Ale oglądanie filmów zostaw na wieczór. Wcześniej zadbaj, by Twój organizm miał lekki wycisk. Zaplanuj wyjazd za miasto i pieszą lub rowerową wędrówkę po okolicznych zabytkach przyrody, zaproś znajomego na rozgrywkę w tenisa lub squasha w najbliższym klubie sportowym lub wybierz się na basen, ale uwaga – nie na jacuzzi! Spędź chociaż połowę czasu na torze do pływania i przepłyń więcej długości niż ostatnio, a dopiero potem pozwól sobie na relaks w bąbelkach. Zawsze takie dni planuj z wyprzedzeniem – najfajniejsze zajęcia to te, które możemy wykonywać z bliskimi. Zadbaj więc o towarzystwo. Poza tym, że spędzisz aktywnie czas, poprawisz i wzmocnisz relacje z bliskimi. Będzie Ci trudniej z tego zrezygnować i się poddać. W końcu będziesz umówiony na konkretną godzinę!

Wykorzystuj wolne przestrzenie czasowe

Okazało się, że znajomi odwołali wizytę lub szybko uwinąłeś się z pracą i masz trochę wolnego nieplanowanego czasu? Nie spędzaj go na scrollowaniu mediów społecznościowych. Szybko załóż buty adidas i wyjdź pobiegać lub wybierz się na spacer. Jeśli lubisz czytać książki, to dobrą alternatywą są audiobooki, które możesz słuchać podczas różnych aktywności. Możesz skorzystać również z podręczników audio do nauki języka obcego i poszerzać swoją wiedzę podczas przechadzek po okolicy. Możliwości jest wiele i jedyne co Cię ogranicza, to kreatywność. Pomyśl jak połączyć dotychczasowe zajęcia z ruchem oraz które z nich lepiej wyrzucić ze swojego życia, bo nic do niego nie wnoszą i lepiej je zastąpić jazdą na rowerze. Drobne zmiany mogą mieć znaczący wpływ na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Za parę lub paręnaście lat sobie za to podziękujesz.

11 Comments

    1. Cześć Aniu, z tego co wiem to prace nad wpisem trwają. Sama ostatnio o to pytałam 🙂
      Ps. czytałaś już mój poradnik co to jest galanteria skórzana? To jest trochę definicyjne podejście do tematu galanterii ale ten temat długo zbierał się u mni8e do napisania 😉

  1. Co tu dużo pisać, po raz kolejny artykuł o życiu który fajnie się czyta. Chociaż wolę wpisy o modzie damskiej lub męskiej. Sama niedawno pisałam o modnych plecakach męskich ze Szczecina i chętnie ugoszczę Was na moim blogu, oraz proszę o komentarze! Wszystkie Pani i Panowie zainteresowane plecakami – mile widziani!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *