Jak dopasować krój koszulki męskiej do figury

Jak dopasować krój koszulki męskiej do figury

Jak dopasować krój koszulki męskiej do figury Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest dopasowanie ubrań w zależności od figury. Tymczasem idealnie dobrana koszulka może podkreślić muskulaturę ciała i uwydatnić jego atuty, a także zatuszować niedoskonałości i mankamenty. Podpowiadamy, jak dopasować koszulę męską tak, by podkreślić różne walory męskiej sylwetki!

Jak powinna wyglądać idealnie dopasowana męska koszulka?

Idealnie dopasowana męska koszulka powinna odzwierciedlać cechy charakteru danego mężczyzny i sprawiać, że czuje się on w niej komfortowo. Bardzo ważne jest, by każdy element tego ubioru, jego kolor oraz fason podobały się swojemu właścicielowi! Równie ważne jest także, by koszula została dopasowana nie tylko pod kątem estetycznym, ale i zgodnie z typem sylwetki danego mężczyzny.

Dobrze dopasowane koszulki męskie nie ograniczają ruchów ramion i spoczywają wygodnie na klatce piersiowej i plecach, przylegając do ciała. Ich materiał się nie zagina i nie podwija, nie są one też zbyt krótkie ani przyciasne. Jak dopasować krój koszulki męskiej do typu jego sylwetki? Podpowiadamy poniżej!

Typy męskich sylwetek a dopasowanie ubrań

Wyróżniamy kilka typów męskich sylwetek.

Są to:

  • sylwetka typu trójkąt,
  • sylwetka typu odwrócony trójkąt,
  • sylwetka typu owalnego,
  • sylwetka typu prostokątnego.

Czym różnią się od siebie poszczególne typy?

Sylwetka typu trójkąt

Pan o sylwetce w kształcie trójkąta będzie mieć o wiele szerszą talię i biodra niż klatkę piersiową czy ramiona. Dobrze będą na nim wyglądały takie koszulki, które uwydatnią jego górną część ciała i wyrównają proporcje sylwetki. W jego garderobie powinny się więc znaleźć koszulki z szerszymi kołnierzami, w jednolitym kolorze, takie, które skierują wzrok na wyższe partie ciała.

Sylwetka typu odwrócony trójkąt

Pan, którego sylwetka to odwrócony trójkąt to tzw. typ atletyczny. Taki mężczyzna ma wąską talię i biodra, ale za to szerokie i rozbudowane plecy oraz klatkę piersiową. Aby wyeksponować wysportowaną budowę ciała, może on nosić koszulki w jednolitym kolorze, bez wzorów i nadruków, poszerzane na dole. Śmiało może zakupić także koszule w typie super slim oraz slim fit, mocno przylegające do ciała.

Sylwetka typu owalnego

Pan o sylwetce typu owalnego powinien nosić koszulki, które go wyszczuplą. Dobrze sprawdzą się koszule w delikatne wzory (pionowe paski) lub proste jednokolorowe koszulki, np. jednolicie czarne. W przypadku tego typu sylwetki zalecane są ostro zakończone, spiczaste kołnierzyki, należy natomiast unikać zbyt luźnych i zwisających koszul – takie ubranie optycznie doda kilka kilogramów więcej.

Sylwetka typu prostokąt

Pan o sylwetce prostokątnej będzie raczej szczupły i smukły. Powinien on wybierać koszule i marynarki z większymi ramionami, wzorzyste i wyposażone w różne ozdobne detale. Śmiało może nosić koszulki w jaskrawych kolorach, koszulki z szerokim rozłożonym kołnierzykiem, a także koszule z kieszeniami w różnych miejscach na klatce piersiowej. Dzięki temu, mimo że jest to osoba raczej szczupła, muskulatura się optycznie zwiększy.

8 Comments

Dodaj komentarz