Jak ekonomicznie odnowić wnętrze mieszkania – czyli kilka prostych rad

Jak ekonomicznie odnowić wnętrze mieszkania – czyli kilka prostych rad

Mieszkanie, czy też dom to miejsce, w którym każdy powinien czuć się dobrze – odpoczywać po pracy i ładować baterie – ma to być nasz azyl. Przebywając codziennie w tych samych czterech ścianach, nasze gniazdko może nam się bardzo szybko znudzić. Opatrzą się nam meble, kolory ścian, ten sam wypoczynek. Jest to zupełnie normalne, dlatego w kilku poradach, postaram się Wam podsunąć ciekawe pomysły – oczywiście wypróbowane u mnie.

Stary wypoczynek

Nowy wypoczynek do salonu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Jeśli wiesz, że Twój budżet tego nie udźwignie, polecam bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Wystarczy kupić dużą narzutę, która zakryje cały wypoczynek. Do tego nowe poduszki ozdobne i efekt będzie zniewalający. U mnie sprawdziła się błękitna narzuta i poduszki w motywy zwierzęce. Te poduszki naprawdę „robią robotę”.

Malowanie ścian – czyli bałagan murowany

Opatrzone ściany, niemodny kolor, czy też zabrudzenia, które nas irytują, to chyba dotyczy każdego z nas. Wizja malowania ścian jest przerażająca, od oklejania okien, wynoszenia mebli, po samą pracę. Koszta takich prac też mogą okazać się dość wysokie – zakup farby, a często także wynajęcie fachowca, sprawia, że odkładamy malowanie w nieskończoność. Do tego wszystkiego dochodzi czas realizacji oraz bałagan. Ale mam dla Was rewelacyjne rozwiązanie, u mnie sprawdziło się idealnie.

Fototapeta góry ozdabia jedną ze ścian w mojej sypialni. Co zabawne, pierwotnie miała to być fototapeta do salonu, ale podczas prac, zmieniła się mi koncepcja i fototapeta góry znalazła swoje miejsce tuż za moim łóżkiem. Prosta aplikacja, a montaż zajął mi około godzinkę. Nie sądziłam, że widok gór, aż tak odświeżyć wnętrzce sypialni. Ja postawiłam na widok w delikatnych odcieniach, tak żeby nie przytłoczyć Pomieszczenia. Sypialnię mam dość mała, ale chciałam , aby pozostał przytulna. Taka fototapeta góry doskonale sprawdzi się także do dużego pomieszczeni, np. do salonu, ale w nieco bardziej intensywnych kolorach. I Polecam umieścić ją na centralnej ścianie.

Moc dodatków

Kolejnym prostym trikiem na to aby odwietrzyć nieco swoje 4 kąty, są dodatki – od dywaników, po kwiaty, czy obrus na stole. Kupujemy kilka świec, nowy obrus, lub bieżnik na stół, może nowy wazon na świrze kwiaty. Warto wymienić lub dodarć dywan, lub ozdobny chodniczek. Często takie triki dodają ciepła i przytulności pomieszczeniom.

Małymi kroczkami do celu

Jedna z moich kluczowych zasad – nie wszystko naraz. Jednego m-ca może to być zakup kilku poduszek, innego m-ca fototapeta góry,a kiedy indziej wymiana lampy stołowej. Każda zamiana, nawet pozornie niewielka, przynieść może duże zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *