Jak kupować biżuterię? Czym kierować się przy jej wyborze?

Jak kupować biżuterię? Czym kierować się przy jej wyborze?

Jak wiadomo, nie szata zdobi człowieka, a najpiękniejszym makijażem jest uśmiech, to jednak biżuteria jest stałym elementem wystroju zarówno kobiety, jak i mężczyzny od tysięcy lat i nic nie wskazuje na to, by ten stan miał w jakikolwiek sposób zmienić się na przestrzeni następnych kilkudziesięciu lat. Obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów biżuterii, więc przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy zakupie takiej biżuterii, która w pełni spełni nasze wszelkie oczekiwania. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy okazji zakupu biżuterii dla siebie bądź dla najbliższych nam osób.

Okoliczność, w jakiej będziemy w danej biżuterii chodzić

Najważniejszą kwestią, jaką powinniśmy przemyśleć, jest okoliczność, w jakiej biżuteria będzie noszona. Nie każdy typ biżuterii będzie pasować do każdego. Kobieta, która nie lubi ubierać się elegancko i stawia na minimalizm pod względem ozdób, nie będzie zadowolona z ogromnego kamienia, dlatego biżuterię należy przede wszystkim dopasować do charakteru osoby, która będzie ją nosić. Jeżeli naszym planem jest zakup skromnej biżuterii, warto zastanowić się, czy osoba ta nie zwykła ubierać bardziej okazałej i podkreślającej ubiór biżuterii. To właśnie kwestia odpowiedniego dopasowania pierścionka, bransoletki lub łańcuszka do okoliczności i stylu życia powinna być dla nas priorytetem.

Materiał, z jakiego wykonana jest biżuteria

Druga istotną rzeczą, jaką warto się kierować przy zakupie biżuterii, jest materiał, z jakiego jest ona zrobiona. Wciąż w tym obszarze króluje złoto, zarówno żółte, jak i białe, jednak równie popularne jest srebro, platyna, czy coraz częściej wybierany pallad. Materiał, z jakiego wykonana jest biżuteria, powinna ponownie być zestawiona z osobą, która będzie ją nosiła. Lubimy złotą biżuterię? Więc zdecydujmy się na złoty łańcuszek. Wybieramy obrączki dla siebie i narzeczonego, jednak wolimy, by ta codziennie noszona biżuteria była nadzwyczajna? Czemu nie postawić na pallad, który uchodzi za jeden z najtrwalszych materiałów, z jakich tworzona jest biżuteria. Od materiału właśnie w głównej mierze uzależniona jest cena naszej biżuterii.

Próba materiału, z jakiego wykonana jest biżuteria

Próba złota, platyny czy palladu, to stosunek ilości stopu materiału w ogólnej masie, z jakiego została wykonana dana biżuteria. Biorąc jako przykład pierścionek zaręczynowy, najpopularniejsze próby to próba 333,585 i 750. Odpowiednio próba 333 to próba, w której na 1000 cząstek 333 to cząstki złota, reszta natomiast to inne metale. W przypadku próby najpopularniejsza wydaje się próba 585, która świetnie balansuje szyk i prezencje pierścionka zaręczynowego z niewygórowaną ceną. Próba to również trwałość i wytrzymałość biżuterii, dlatego im wyższa próba zostanie przez nas wybrana, tym większą pewność mamy, że nasza biżuteria będzie wytrzymała i przetrwa z nami wiele lat. Kupując jakąkolwiek biżuterie, to właśnie próba w największym stopniu świadczy o prestiżu danej ozdoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *