Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Zgubienie kluczy z domu czy mieszkania nie musi oznaczać strasznej tragedii ani kompletnie straconego dnia, pod warunkiem, że rozsądnie podejdziesz do takiej sytuacji. Sprawdź, jak bezpiecznie i szybko otworzyć każde drzwi bez klucza.

Jak otworzyć drzwi mieszkania bądź domu?

W stresie, roztargnieniu czy nadmiarze obowiązków może się zdarzyć, że nie znajdziesz kluczy z własnego domu czy mieszkania. Warto jednak zachować spokój i w pierwszych krokach sprawdzić, czy klucze zwyczajnie się gdzieś nie zawieruszyły. Może zostały na biurku w firmie, wypadły Ci podczas robienia zakupów, bądź nie zabrałeś ich z domu? Jeśli poszukiwania nie przynoszą pożądanego rezultatu, działaj rozsądnie i otwieranie zamków pozostaw fachowcom. Dlaczego? Szybki telefon na pogotowie zamkowe może rozwiązać Twój problem w kilka godzin, bez uszkodzenia zamka, ani innych elementów karoserii. Zanim zabierzesz się za wybicie szyby czy podważanie drzwi, to przemyśl, ile takie zabawy będą Cię kosztować. Pamiętaj też, że szklarz nie zawsze przyjedzie w tym samym dniu, by wstawić wybitą szybę.

Jak otworzyć drzwi do samochodu?

Najprostszym sposobem na zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie jest przywiezienie z domu drugiej, zapasowej pary. To jednak nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza jeśli zatrzasnąłeś kluczyki podczas urlopu, nikogo nie ma aktualnie w domu albo zwyczajnie nie posiadasz zapasowych kluczy.

Drugim równie prostym sposobem jest telefon na pogotowie ślusarskie. Ekspert szybko i bezinwazyjnie otworzy drzwi Twojego samochodu, a więc bez uszkodzenia zamka, zarysowania lakieru czy awarii uszczelki.

Ślusarz nie ma czasu w tym samym dniu? Zamów taksówkę, a na miejscu zdarzenia umów się ze ślusarzem kolejnego dnia. Dlaczego? Otwieranie zamków samochodowych wymaga precyzji i doświadczenia. Możesz oczywiście wybić szybę czy podważać drzwi, ale tego typu uszkodzenia nie tylko oznaczają poważne koszty, ale przede wszystkim konieczność pozostawienia auta w warsztacie samochodowym i to czasem na kilka długich dni.

Kiedy znów będziesz w posiadaniu kluczy

Pamiętaj o ich właściwym zabezpieczeniu. Nie trzymaj ich w kieszeni bądź na wierzchu, np. w restauracji czy w biurze na biurku. Dobrym rozwiązaniem są klucze z hologramem z unikalnym ID, oferowanym przez firmy ochroniarskie. Nie będziesz też miał konieczności dzwonić na pogotowie ślusarskie, jeśli do klucza podepniesz brelok, dzięki któremu szybciej zauważysz, że kluczy wypadły Ci z kieszeni czy z torebki.

5 Comments

Dodaj komentarz