Jak się ubrać na formalny, firmowy event?

Jak się ubrać na formalny, firmowy event?

Spotkanie firmowe nadchodzi wielkimi krokami, a Ty nie masz pojęcia, w co się ubrać? Każdy strój wydaje Ci się zbyt prosty lub wręcz przeciwnie: nazbyt elegancki i przesadzony? Podpowiadamy, jakie stylizacje sprawdzą się podczas tego rodzaju spotkań!

Poszukaj informacji o dress code

Nim przedstawimy Ci nasze propozycje jeśli chodzi o stylizacje na firmowe eventy, dowiedz się, czy podane zostały jakieś informacje związane z dress code obowiązującym na danym spotkaniu. Zdarza się bowiem, że firmy – by ułatwić swoim pracownikom zadanie, a także uniknąć nieporozumień – przedstawiają szczegółowe wytyczne dotyczące stroju, jaki można założyć na dany event.

Jeśli jednak taka informacja nie została zawarta, nie oznacza to absolutnie, że możesz pojawić się na evencie w stroju codziennym – po prostu dopasowanie stylizacji wymaga nieco więcej wysiłku. Zawsze należy pamiętać o tym, że eventy biznesowe to głównie spotkania poświęcone pracy, a zatem Twoja stylizacja powinna być prosta i elegancka.

Styl formalny biznesowy

W przypadku stylizacji formalnych biznesowych nie możesz pozwolić sobie na żadne elementy codziennej garderoby. Zakazane są zatem swetry, kardigany, dżinsy czy sneakersy. Styl business formal oznacza także konieczność ograniczenia palety kolorystycznej Twojego stroju. Dopuszczalne są takie barwy jak czerń, brąz, szarość, granat, błękit oraz biel. Wydaje Ci się, że to niewiele? Z jednej strony tak, ale z drugiej – to zdecydowanie ułatwia wybór, a ponadto – trudno tutaj o zły dobór kolorów, bowiem wszystkie te barwy świetnie się ze sobą zgrywają.

Możesz pozwolić sobie np. na prostą sukienkę bez głębokiego dekoltu lub eleganckie spodnie damskie, żakiet i koszulę – wszystko utrzymane we wskazanej kolorystyce. Dobór stroju dla mężczyzny jest za to dużo prostszy: panowie mogą po prostu nałożyć klasyczny garnitur i koszulę – i stylizacja formalna biznesowa gotowa!

Styl casualowy biznesowy

Styl codzienny biznesowy oznacza zdecydowanie większą swobodę, zarówno w zakresie doboru krojów, jak i kolorów. Możesz pozwolić sobie na nieco prostsze, codzienne ubrania – panowie nie muszą nakładać garniturów, jak również krawatów. Dla kobiety strojem zupełnie wystarczającym będzie koszula z delikatnym, eleganckim wzorem oraz eleganckie spodnie damskie. Do tego wystarczającym wyborem będą np. botki na niewysokim obcasie, a jeśli dzień jest chłodny – stylizację można uzupełnić prostym kardiganem.

Choć ilość kolorów, jakie można wybrać w przypadku stylu casualowego biznesowego zdecydowanie rośnie, to nie można pozwolić sobie na wszystko: neonowe, przykuwające uwagę barwy czy intensywna czerwień nie są kolorami wskazanymi do stylizacji biznesowych. Lepszym rozwiązaniem – obok palety barw opisanej przy stylu oficjalnym – będą stonowane, np. pastelowe barwy.

Strój na spotkanie biznesowe powinien być modny i elegancki, ale również wygodny. Pamiętaj o tym dobierając stylizację i weź pod uwagę swoje preferencje: nie próbuj wcisnąć się w sukienkę, jeśli wolisz spodnie i odwrotnie – nie zmuszaj się do zakładania eleganckich, damskich spodni, jeżeli lepiej czujesz się w sukienkach.

1 Comment

  1. Zastanawiałam się czy takie elegancki out-fit damski, można by połączyć z miejskim plecaczkiem w eleganckim stylu? Co w ogóle myślicie o takich eleganckich plecakach, jak te tutaj ze strony plecak.net? Czy tego typu eleganckie plecaki nie są obciachem na eventach firmowych? Chodzi mi tutaj o wykorzystanie ich w stylizacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *