Jak skutecznie realizować noworoczne postanowienia?

Jak skutecznie realizować noworoczne postanowienia?

Noworoczne postanowienia zawsze napełniają nas nadzieją i motywacją Postawiliśmy sobie jasne cele do zrealizowania i teraz nie pozostaje nic innego, jak zadbać o to, aby zostały spełnione. Jeśli jednak zbyt długo będziemy zwlekać z rozpoczęciem wdrażania postanowień, szanse na to, że faktycznie je rozpoczniemy, maleją z każdym dniem. Dziś podpowiemy, jak od zaraz zacząć realizację noworocznych postanowień.

Bieganie

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z biegniem w ramach noworocznego postanowienia, mogą wiązać z tym wielkie nadzieje, które niestety bardzo łatwo stracić, jeśli nie przygotujemy się do tego odpowiednio. Przede wszystkim należy kupić odpowiedni strój. Buty biegowe to podstawa, dzięki której zapewnimy sobie komfort i bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o pozostałe elementy garderoby, to warto postawić na legginsy do biegania, koszulkę termoaktywną, a także bluzę lub kurtkę sportową. W zimne i chłodne dni koniecznie zakładajmy czapkę, rękawiczki i chustę na szyję.

Gdy już będziemy mieć skompletowany strój, czas na wybór trasy. Na początek polecamy krótką, około 2km, którą przebiegniemy truchtem bez większej zadyszki. Wybierzmy miejsca przeznaczone do biegania, aby uniknąć frustrujących sytuacji, gdy co chwilę musimy wymijać przechodniów. Świetnym motywatorem do biegania jest muzyka. Przygotujmy sobie składankę energicznych utworów, które lubimy, a bieganie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Nauka hiszpańskiego

Jeśli naszym postanowieniem noworocznym jest rozpoczęcie nauki hiszpańskiego, nie ma na co czekać? Niech wymówka nie będzie brak pieniędzy na kurs stacjonarny w grupie. Naukę możemy rozpocząć samodzielnie, zaczynając od małych kroczków. Na początek warto pobrać na telefon aplikację do nauki języka. Doskonale w tej roli sprawdza się Duolingo. Dzięki temu poznamy podstawowe słownictwo, a testy i quizy pozwolą nam utrwalać wiedzę. Jeśli chodzi o gramatykę, to jej podstawy możemy poznać z książek czy z internetu, gdzie znajdziemy wiele przydatnych materiałów w tym zakresie. Jeśli początek nie chcemy wydawać fortuny na zajęcia stacjonarne, które zwykle kilka semestrów, rozwiązaniem może być nauka hiszpańskiego online. Lekcje przez internet to z całą pewnością duża wygoda. Nie musimy wychodzić z domu, aby uczyć się języka, gdyż wszystko, czego potrzebujemy to urządzenie z dostępem do internetu. Istnieje wiele rodzajów kursów internetowych. Niektóre z nich polegają na tym, że po opłaceniu lekcji otrzymujemy dostęp do platformy learningowej, gdzie dostępne są poszczególne moduły. Co kilka lekcji odbywa się weryfikacja naszej wiedzy poprzez test lub pracę pisemną bądź nagranie naszej mowy, które następni wysyłamy nauczycielowi do sprawdzenia.

Inną formą nauki jest wykupienie lekcji u native speakera, z którym możemy prowadzić lekcje za pomocą Skype czy innego komunikatora. Podczas jednej godziny lekcyjnej jesteśmy jedynym uczniem, a więc mamy pewność, że nauczyciel w 100% skupia uwagę tylko na nas. To bardzo efektywna i zarazem przyjemna forma nauki pozbawiona stresu, który występuje podczas grupowych zajęć, kiedy muszą publicznie prowadzić konwersację.

Zdrowa dieta

Zdrowe odżywianie to jedno z najczęściej pojawiających się postanowień noworocznych na naszych listach. Każdy chce zdrowo żyć, ale nie każdy potrafi wyzbyć się starych, niezdrowych nawyków. Grunt to podejść do tematu stopniowo i z rozwagą. Wywrócenie do góry nogami dotychczasowego trybu życia spowoduje tylko frustrację i stres. Zacznijmy od prostych zmian: na przykład eliminacja cukru na rzecz jego zamienników w postaci stewii czy ksylitolu. Następnie skupmy się na śniadaniach. Jeśli do tej pory składały się głównie z kanapek lub, co gorsza, wysokokalorycznych drożdżówek, zamieńmy je na samodzielnie skomponowane płatki z mlekiem lub naturalnym jogurtem. Do stworzenia takiej zdrowej mieszanki śniadaniowej będziemy potrzebować: płatki owsiane, kilka migdałów i orzechów włoskich posiekanych na drobne kawałki, suszone jabłka, banany lub inne owoce (unikajmy jednak tych sztucznie dosładzanych), kakao, cynamon i gotowe. Teraz należy wszystko wymieszać i zalać jogurtem lub mlekiem. Pożywne i zdrowe śniadanie mamy na wyciągnięcie ręki.

Jak widać wdrożenie w życie postanowień noworocznych nie jest trudne. Wystarczą małe kroczki i motywacja, aby pod koniec roku z satysfakcją móc powiedzieć: udało się!

7 Comments

Dodaj komentarz