Jak stosować żele myjące?

Jak stosować żele myjące?

Oczyszczanie twarzy jest pierwszym krokiem w pielęgnacji skóry. Ma szczególne znaczenie, gdyż to właśnie dzięki niemu usuwamy wszelkie zanieczyszczenia zbierające się w ciągu dnia, takie jak: kurz, brud, nadmiar sebum czy makijaż. Pominięcie tego etapu jest błędem, który skutkować może poszarzałą, pozbawioną blasku, skórą twarzy. Co zatem warto wiedzieć na temat oczyszczania skóry? W jaki sposób wybrać właściwy żel myjący do twarzy i jak go właściwie używać? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Oczyszczanie skóry – dlaczego jest tak ważne?

Odpowiednie oczyszczanie skóry twarz jest jednym ze skutecznych sposobów na uzyskanie zdrowej i pięknej skóry. Warto jednak wiedzieć, że powinno ono odbywać się systematycznie – najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Konieczne jest także używaniem kosmetyków dopasowanych do potrzeb naszej skóry. Czynność ta pozwala na pozbycie się resztek makijażu, nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń. To wszystko sprawia, że pory mogą ulec zatkaniu, zaś skóra przestaje oddychać.

Niektóre z kobiet za oczyszczanie uważają wyłącznie zmycie demakijażu. Jest to błędne myślenie, gdyż zabieg ten powinien mieć o wiele głębsze znaczenie. Powinno być one wykonywane przez wszystkie panie, niezależnie od wieku, rodzaju cery czy stosowanych kosmetyków. Codzienne oczyszczanie skóry jest to zatem doskonały sposób nie tylko na usunięcie zanieczyszczeń z jej powierzchni, lecz także przygotowanie jej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Właściwie wykonane, może uchronić nas przed gwałtownym procesem starzenia się skóry.

Jak wybrać żel myjący do twarzy?

Tak jak każdy inny kosmetyk, tak i żel myjący, który pełni ważną rolę przy oczyszczaniu twarzy, powinien być dobrany do potrzeb skóry. Osoby posiadające skórę suchą, powinny posiadać żel, który zawiera składniki nawilżające. Mogą to być: kwas hialuronowy, gliceryna, witamina E czy ceramidy. Ekstrakty i oleje roślinne zawarte w tego rodzaju preparatach dają uczucie świeżości i wspomagają odbudowę warstwy hydrolipidowej.

Panie, których skóra jest mieszana, tłusta bądź trądzikowa powinny sięgnąć po żel, który jest głęboko oczyszczający. Powinien on usuwać nadmiar sebum, zmniejszać zaskórniki, a także działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Nie są polecane specyfiki z zawartością alkoholu, gdyż ich działanie może prowadzić do przesuszania, a nawet podrażniania skóry. Należy wybierać środki, które są bezpieczne dla skóry.

W przypadku skóry wrażliwej lub alergicznej sięgnąć należy po żel do mycia twarzy, który wykazuje działanie kojące i łagodzące. Powinny zawierać także łagodne składniki oczyszczające, które nie podrażnią delikatnego naskórka.

Jak używać żelu do mycia do twarzy?

Żel do mycia twarzy należy używać w połączeniu z wodą. To pozwoli na dokładnie pozbycie się toksyn, zanieczyszczeń oraz resztek makijażu. Delikatny żel powinien być bezpieczny także do użycia w okolicach oczu. Preparat należy nanieść na czystą, wilgotną dłoń, a następnie rozprowadzić kolistymi ruchami po całej twarzy, szyi i dekolcie. Następnie należy go spłukać za pomocą letniej wody. Tak oczyszczoną skórę można delikatnie osuszyć za pomocą czystego ręcznika lub chusteczki.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ziaja.com/c/zele-do-twarzy-396

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *