Jak w prosty sposób odnowić swoje ubrania i sprawić, że staną się modne?

Jak w prosty sposób odnowić swoje ubrania i sprawić, że staną się modne?

Moda zmienną jest i to fakt. Jednak trzeba też pamiętać, że pewne trendy wracają do łask po latach czy dekadach. Oczywiście tak jak wszystko odzież także się zużywa. Ale czy to oznacza, że trzeba od razu ją wyrzucać? Nic bardziej mylnego. Dziś przedstawimy Wam fajne i szybkie sposoby właśnie na to, by odnowić stare ubrania i sprawić, by znowu stały się modne. Dzięki temu nie tylko będziecie obłędnie się prezentować, ale też sporo zaoszczędzicie, co w sumie jest ważne, biorąc pod uwagę poziom inflacji.

Dodaj ubraniom koloru

Jeżeli Wasze ubrania są wypłowiałe i przez to nie prezentują się już tak dobrze, to jest na to fajny sposób, który sprawi, że odzyskają swoją blask. Co zrobić? Cóż wystarczy tylko zakupić barwniki do ubrań i odświeżyć kolor. Ich koszt jest bardo mały. Za zestaw 24 kolorów zapłacicie niewiele ponad 100 złotych. Koszt jednego słoiczka to mniej niż 10 złotych. A musicie wiedzieć, że barwniki są bardzo wydajne. Oczywiście możecie też pójść o krok dalej i zafarbować stare białe czy też zżółknięte t-shirty. Możecie wybrać jeden barwnik bądź połączyć kilka i stworzyć tęczowe odcienie. Ale możecie zaufać też naturze i np. biały t-shirt włożyć do ciepłej wody, w której ugotowaliście buraki. W końcu kolor bordowy jest modny.

Jak odnowić ubrania

Naprawiaj, a nie wyrzucaj

Większość z nas niestety marnuje wiele rzeczy. Zamiast naprawić łatwiej jest wyrzucić i oczywiście kupić coś nowego. A to wiąże się z kosztami. Ale trzeba też pamiętać, że takim postępowaniem przyczyniamy się do zaśmiecania planety. Każdy z nas co roku generuje naprawdę duże ilości śmieci, a przecież można to zmienić i postarać się mniej marnować, a więcej wykorzystywać to, co się już posiada. Idąc tym tokiem myślenia, gdy jeansy się przetrą czy w koszuli pojawi się dziura, to czas pomyśleć o naprawie. Tutaj przydadzą się nici z włókien naturalnych, które są mocne i wytrzymałe. Sprawdzą się też przy cerowaniu. Ale możecie też zaszyć np. na spodnie łaty, dzięki temu zyskają one charakter staroangielski czy vintage. Łaty można obszyć nićmi kolorowymi i w ten sposób zyskać jeszcze fajniejszy efekt. Jak więc widzicie małe rzeczy mają często duże znaczenie. Nici z włókien naturalnych są także bardzo tanie.

Ciekawe zdobienie robi duże wrażenie

Pomyślcie tylko jak jest w modzie. To co dziś jest modne już jutro niekoniecznie będzie, a wręcz może stać się passe. Dlatego zamiast ciągle kupować nowe rzeczy warto pomyśleć nad ozdabianiem starych i sprawieniem, że znowu są must have. Aktualnie trendy są naprawdę różnorodne. Modne są ciekawe wzory, ale i kolory, a także naszywki. A więc dlaczego, by nie wykorzystać z różnorodnych naszywek do zdobień ubrań. Tym bardziej, że nie trzeba wcale ich wszywać, bo zawsze możne je wprasować. Na starej jeansowej kurtce dobrze będzie prezentować się duża naszywka z cyframi czy też przedstawiająca emotikony. Również za sprawą naszywek możecie ukryć większe czy mniejsze zniszczenia i uzyskać fajny efekt. To nie tylko proste, ale też tanie. Rzecz jasna naszywki sprawdzą się nie tylko do ozdabiania kurtek, ale też spodni czy nawet bluzek. Możliwości jest wiele. Aż chce się powiedzieć, że ograniczeniem jest tylko Wasza wyobraźnia.

Stara rzecz, a nowy look

Warto pomyśleć też nad przerobieniem starych i nieco już zużytych bądź niemodnych rzeczy. Klasyczne rurki możecie skrócić na 5 cm powyżej kostki i zyskacie dopasowane cygaretki. Ale możecie też rozciąć nogawkę do wysokości kolana, a następnie wszyć fragment materiału podobnej długości i już spodnie wide leg gotowe. Tutaj przyda się jeszcze nić z naturalnych włókien. Nienoszona już sukienka może stać się bluzką. Wystarczy ją skrócić do wysokości pasa i obszyć. Stary kardigan stanie się vintage jeżeli ozdobicie go naszywkami czy kolorowymi łatkami. Możecie nawet postawić na wyszywanie wzorów. Możliwości jest więc całkiem sporo. Pomyślcie tylko, że odnawianie starych rzeczy sprawi, że nie tylko zaoszczędzicie, ale też zyskacie niepowtarzalne ubrania. Taka praca może Wam przy okazji sprawić sporo frajdy. Będziecie przy tym świetnie się bawić.

Dodaj komentarz