Jak wybrać karmę dla psów z alergią?

Jak wybrać karmę dla psów z alergią?

Wiele psów boryka się z różnego rodzaju dolegliwościami alergicznymi, które są coraz powszechniejszym zjawiskiem. Najczęściej występującymi alergiami są: alergia pokarmowa, kontaktowa (psa uczula konkretna substancja – szampon, kosmetyki czy trawa), alergia wziewna i alergia na pchły. W jaki sposób sobie z tym radzić i jak wybrać karmę dla psów z alergią?

Właściwa diagnoza alergii

Jeśli podejrzewamy, że nasz pies jest na coś uczulony, pierwszym krokiem jest udanie się do weterynarza celem zbadania naszego pupila i określenia co powoduje u niego reakcje alergiczne. Wykonanie koniecznych badań pozwoli ustalić właściwą dietę, która dostarczy psu niezbędnych składników pokarmowych i pozwoli wyeliminować dolegliwości. Dobór właściwej karmy pod okiem specjalisty w krótkim czasie powinien przynieść poprawę pod warunkiem przestrzegania zaleceń weterynarza. Dokonując zakupu karmy należy dokładnie przeczytać jej skład, aby nie dopuścić do wprowadzenia do diety składników alergennych. Dobre sklepy zoologiczne, takie jak np. Doggy Food oferują wiele rodzajów karm dla psów borykających się z alergiami.

Jak dobrać karmę dla psa z alergią?

Jeśli nasz pies cierpi na alergię pokarmową lub dermatologiczną, czynnikiem wywołującym dolegliwości są konkretne składniki pokarmowe. Po dokładnym określeniu co uczula naszego psa, musimy dobrać karmę z wyłączeniem składnika alergennego. Reakcje alergiczne wywołują najczęściej takie elementy, jak: mleczne białko, drób, wołowina, jajka, zboża czy soja. Właściwa karma dla psów z alergią jest ich całkowicie pozbawiona. Dobierając karmę, musimy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza, który na etapie diagnozy i badań naszego pupila powinien dokładnie określić, jakich składników powinniśmy unikać oraz czy lepszym rozwiązaniem na konkretną dolegliwość będzie karma sucha czy mokra. W niektórych przypadkach należy początkowo eliminować konkretne składniki, a później wprowadzać je stopniowo do diety.

Rodzaje karmy dla psów alergików

Jeśli nasz pies cierpi na alergię pokarmową, wskazana jest dla niego karma hipoalergiczna, posiadająca składniki o niskim potencjale alergennym Najczęstsze alergeny w specjalistycznych hipoalergicznych karmach są całkowicie wykluczane. Jednym z rodzajów takiej karmy jest karma bezzbożowa lub karma bezglutenowa. Wszystkie karmy hipoalergiczne nie zawierają w swoim składzie nie tylko składników alergennych, ale również szkodliwych substancji chemicznych. Mają jedynie czyste biologicznie składniki, dzięki czemu karma nie wywołuje alergii. Skład karm dla psów alergików został skonstruowany w taki sposób, aby były one lekkostrawne i nie powodowały problemów z żołądkiem i wypróżnianiem.

5 Comments

Dodaj komentarz