Jak wybrać pościel dla dziecka z alergią?

Jak wybrać pościel dla dziecka z alergią?

Spokojny sen dziecka to przespana noc rodziców. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić najmłodszym komfortowe warunki snu. Jest to trudniejsze zwłaszcza dla dzieci z alergią – nikt nie chce, aby jego pociecha rozpoczęła dzień od kataru lub podrażnionej skóry. Warto wówczas zwrócić uwagę na pościel, w której śpi maluch. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą pościel dla alergika.

Pościele dla dzieci pełne są kolorów i wzorów, aby zapewnić dziecku kolorowe sny. Jednak wybierając poszewki lub kołdry i poduszki dla dziecka z alergią warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy znajduje się na nich ulubiona postać z bajki.

Wybierz sprawdzone materiały

Pościel i inne materiały to miejsce idealne do życia dla roztoczy. Te małe pajęczaki są szczególnie niebezpieczne dla dzieci – ich odchody mogą wywoływać reakcje alergiczne. Lubują się zwłaszcza w ciemnych, ciepłych i wilgotnych środowiskach. Warunkom sprzyjającym ich rozmnażaniu można jednak bardzo łatwo zapobiec – wybierając pościel z oddychających materiałów.

W przypadku poszewek najlepiej sprawdza się bawełna. Zwróćmy jednak uwagę, czy posiada niezbędne certyfikaty, na przykład Oeko-Tex. Wówczas będziemy mieć pewność, że pościel nie posiada niebezpiecznych barwników, formaldehydu lub innych czynników alergennych. Dodatkowo, jeśli posiada print, powinien być on na tyle wytrzymały, by przetrwać pranie w pralce w temperaturze powyżej 55 stopni – ponieważ w tej temperaturze giną roztocza. Tego typu pościel, w kolorowe wzory dopasowane do gustu chłopców oraz dziewczynek znajdziemy w sklepie zasypianko.pl. Wszystkie wykonane oczywiście z najwyższej jakości materiałów, odpowiednich także dla dzieci z alergią.

Pościel dla małych alergików powinna być również miękka i przyjemna w dotyku, by nie podrażniać wrażliwej skóry dziecka. Mając pewność, że wybrana przez nas pościel posiada te wszystkie zalety możemy pozwolić dziecku wybrać swój ulubiony wzór – bez obaw, że pościel będzie dla niego nieodpowiednia.

Antyalergiczna kołdra i poduszka

Równie istotny, co wybór odpowiednich poszewek, jest również wybór kołdry oraz poduszki. Także w tym przypadku powinny być one wykonane z oddychających materiałów, zapewniających zarówno komfort cieplny, jak i warunki niesprzyjające pojawieniu się bakterii i roztoczy. W tym przypadku sprawdzi się wypełnienie z silikonu i poliestru, uzupełnione poszyciem z mikrofibry. Takie kołdry i poduszki nadają się do prania w pralce, dzięki czemu ryzyko pojawienia się alergenów i wywołania reakcji alergicznej jest znikome. Kołdry i poduszki dostępne w sklepie Zasypianko również posiadają niezbędne certyfikaty, dlatego jeśli zależy nam na wysokiej jakości pościeli dla dziecka z alergią wybierzmy sprawdzone rozwiązania.

4 Comments

Dodaj komentarz