Jak zrobić idealną kreskę? Perfekcyjny makijaż krok po kroku

Jak zrobić idealną kreskę? Perfekcyjny makijaż krok po kroku

Nadaje spojrzeniu wyrazistości, powiększa oko, zagęszcza optycznie rzęsy – kreska na oku od lat nie wychodzi z mody i nic nie wskazuje na to, by miało się to wkrótce zmienić. Problem w tym, że własnoręczne wykonanie kreski to dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Jak zrobić idealną kreskę? Poznaj kilka sprawdzonych metod i zapomnij o nieestetycznej, rozmazanej i dalekiej od perfekcji kresce!

1. Jak zrobić idealną kreskę? Sprawdzone triki

2. Kreska na oku: dla kogo?

3. Makijaż oczu krok po kroku: to warto wiedzieć

Perfekcyjna kreska na oku to marzenie wielu kobiet. Ale gdy bierzemy do ręki eyeliner, okazuje się, że wcale nie jest to marzenie proste do zrealizowania. Idealna kreska eyelinerem jest perfekcyjnie prosta, dopełnia make-up i nadaje mu zupełnie nowy charakter. Ale to niezwykle frustrujące, gdy chcesz zrobić makijaż jak u Brigitte Bardot lub Amy Winehouse, a wychodzi… make-up a la “zapłakana księżniczka” uciekająca z balu, ewentualnie księżniczka z podbitym okiem. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, by to zmienić.

1. Jak zrobić idealną kreskę? Sprawdzone triki

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić idealną kreskę, zacznij od dobrania właściwego kosmetyku. Na początek na pewno będzie ci łatwiej, jeśli sięgniesz po eyeliner w kredce. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie, odwiedzając eyelinery Puder i Krem. Pamiętaj, że pośpiech jest złym doradcą, również w tym przypadku. A na pewno jest naczelnym wrogiem precyzji!

Wykonując kreskę na oku, upewnij się, że możesz podeprzeć łokieć i stabilnie ułożyć rękę, co pozwoli ci na wykonanie precyzyjnych ruchów. Teraz możesz przystąpić do dzieła!

  • Narysuj w zewnętrznym kąciku oka delikatną linię, która będzie przedłużeniem kierunku dolnej powieki
  • Przejdź do wykonania tzw. jaskółki – połącz końcówkę linii z punktem w połowie górnej powieki
  • Na koniec dorysuj fragment dochodzący do wewnętrznego kącika oka

Pamiętaj, że idealna kreska eyelinerem to taka, która nie jest ani za gruba, ani przesadnie długa. Efekt powinien być precyzyjny (jeśli taki nie będzie od razu, nie przejmuj się!) i subtelny, a nie karykaturalny.

2. Kreska na oku: dla kogo?

Marzysz o pięknej kresce, ale sądzisz, że taki makijaż do ciebie nie pasuje? Spokojnie. Kreska na oku jest właściwie dla każdego, jest jednak “ale”. Wszystko zależy od tego, jak ją namalujesz i czy odpowiednio dobierzesz kreskę do kształtu oka.

Szczęśliwe posiadaczki dużych oczu mogą sobie pozwolić na klasyczną kocią kreskę czy rozblendowanie cienia na górnej powiece. Jeśli masz małe oczy, możesz wykonać kreskę – skrzydło oraz mocno pomalować rzęsy. Nie zapomnij także o użyciu kredki w odcieniu nude na dolnej linii wodnej.

Bardzo często słyszymy, że kreska nie nadaje się dla kobiet o opadającej powiecie. To nieprawda. Staraj się jednak wykonywać makijaż na otwartym oku, by dokładnie widzieć efekt. W takim wypadku warto również użyć wodoodpornego eylinera, dzięki czemu unikniesz przykrej niespodzianki i rozmazania makijażu.

3. Makijaż oczu krok po kroku: to warto wiedzieć

Wykonując makijaż oka, nie zapominaj o bazie pod cienie, która przedłuży żywotność makijażu. Zadbaj o brwi, uczesz je i wyreguluj – to podstawa makijażu oczu!

Dopasuj makijaż do koloru i kształtu oka. Inaczej możesz się napracować i osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego. Idealna kreska eyelinerem z pewnością doda makijażowi wyrazu. By kreska na oku była trwalsza, użyj najpierw matowego cienia do powiek. Nie zapomnij o starannym wytuszowaniu rzęs i kresce na linii wodnej! Jednak jeśli chcesz optycznie powiększyć oczy, zapomnij o czerni!

4 Comments

Dodaj komentarz