Jaki prezent na zakończenie szkoły?

Jaki prezent na zakończenie szkoły?

Egzamin ósmoklasisty i matura to dwa bardzo ważne egzaminy w życiu młodego człowieka. To momenty, w których kończy się jakiś etap i często chcemy to podkreślić, dając prezent przygotowany specjalnie na tę okazję. Zobacz pomysły na prezent na zakończenie szkoły i zainspiruj się.

Pióro lub długopis

Artykuły piśmienne to jeden z popularniejszych pomysłów na prezent z okazji ukończenia szkoły. Dla wielu osób nie jest to przecież jeszcze koniec edukacji, ale moment przejścia na jej wyższy poziom. Nadal więc będą się oni uczyć i robić notatki, dlatego fajny długopis czy ładne pióro z pewnością im się przydadzą.

Nie chodzi jednak o to, by kupić zwyczajny długopis, ale elegancki, dobrej marki, w ładnym pudełku. Wagę tego prezentu można jeszcze podkreślić spersonalizowanym grawerem. Może być to grawer wykonany na długopisie lub na pudełku, w który będzie zapakowany. Wygrawerować można zarówno imię osoby, której dajemy prezent, jak i życzenia powodzenia w kolejnym etapie nauki lub jeszcze coś innego np. mądrą myśl, którą chcemy jej przekazać. Niezależnie od treści będzie to dodatek, który podkreśli wyjątkowość prezentu.

Album na zdjęcia

W dobie fotografii cyfrowej w zapomnienie odchodzą papierowe fotografie dawniej pieczołowicie przechowywane w rodzinnych albumach. Są jednak takie momenty w życiu, że warto je szczególnie podkreślić, a jednym z nich jest moment zakończenia szkoły. Podarowany z tej okazji album na zdjęcia może być nie tylko miejscem do wklejenia zdjęć z kończącego się okresu edukacji, ale również rodzajem pamiętnika, do którego zbierzemy podpisy i wpisy pamiątkowe od kolegów i koleżanek. To doskonały pomysł na prezent, który z każdym rokiem będzie nabierał większej wartości, a kiedyś, gdy upłynie już kilkanaście czy kilkadziesiąt lat od momentu zakończenia szkoły, stanie się bezcenną pamiątką, oglądaną z ogromnym wzruszeniem.

Porcja emocji

Ciekawym pomysłem na prezent z okazji ukończenia szkoły może być dawka emocji. Chodzi tutaj o prezenty niematerialne, takie, które pozwalają przeżyć coś niezwykłego. Dla osoby po maturze może być to jazda samochodem wyścigowym, skok na spadochronie czy na bungee. Nieco mniejsze możliwości mają ósmoklasiści, bo ograniczeniem dla wielu takich atrakcji jest ich wiek. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by sprezentować im jazdę na torze gokartowym czy wejściówkę do parku rozrywki. Ważne, by była to atrakcja, z której raczej nie korzystamy na co dzień, bo tylko wtedy podkreśli ona wyjątkowy charakter okazji, z której została podarowana.

8 Comments

Dodaj komentarz