Jakie dekoracje pasują do przedpokoju?

Jakie dekoracje pasują do przedpokoju?

Przedpokój to pomieszczenie, które, mimo że jest wizytówką domu, często traktowane jest po macoszemu. Tymczasem udekorowanie korytarza i sprawienie, że stanie się on atrakcyjnym pomieszczeniem, wcale nie jest trudne. W sklepach takich jak Miloo Home znajdziesz dekoracje i ozdoby, które nadadzą wnętrzu klimatu, a także będą pełnić rolę użytkową. Zobacz, jakie są najmodniejsze dekoracje do przedpokoju i z jakimi stylami aranżacyjnymi je łączyć.

Jak udekorować ściany w przedpokoju?

Przedpokój to zazwyczaj małe pomieszczenie, w którym nie ma za wiele miejsca na meble, a tym bardziej na dekoracje. Przy niewielkim metrażu najlepiej postawić na dekoracje ścienne. Nie będą one zajmować cennych centymetrów i zabierać miejsca na praktyczne szafy, komody czy półki na buty. Na ścianach przedpokoju sprawdzą się obrazy, grafiki, plakaty, rodzinne zdjęcia oprawione w ramach. Modne dekoracje do przedpokoju na ścianę to również lustra. Na topie są szklane tafle ukryte w okrągłych oprawach, złotych, imitujących słońce. W minimalistycznych przedpokojach lepiej natomiast prezentują się lustra w cienkich, praktycznie niewidocznych ramach.

Jakie dekoracje pasują do otwartych przedpokojów?

W nowoczesnym budownictwie dominują otwarte przestrzenie. Pozbywają się one ścian działowych nie tylko pomiędzy kuchnią i salonem, ale i między pokojem dziennym a przedpokojem. W tym drugim przypadku korytarz staje się częścią najbardziej reprezentacyjnej przestrzeni w domu. Oznacza to, że w jego aranżacji trzeba sięgnąć po eleganckie meble takie jak np. komody czy konsole. Dodadzą one szyku i stylu, a także pomogą zachować porządek we wnętrzu. Blaty tych mebli będą natomiast doskonałym miejscem na wyeksponowanie dekoracji. Stanąć na nich mogą wazony z kwiatami sztucznymi czy żywymi, świeczniki, ozdobne figurki. Dobrze spiszą się też takie dekoracje do przedpokoju jak pięknie dekorowane pudełka na biżuterię, szkatułki na drobiazgi, puzderka, tacki na klucze i inne drobiazgi wyłonione z kieszeni.

Jakie są praktyczne dekoracje do przedpokoju?

W każdym przedpokoju niezależnie od jego stylu sprawdzą się praktyczne przedmioty, które będą też dekorować. Taką funkcję będą mieć stojące lampy podłogowe, wieszaki na odzież wierzchnią, plecione kosze na akcesoria takie jak rękawiczki, czapki, szaliki.

Jak dobrać dekoracje do przedpokoju skandynawskiego?

Jednym z popularniejszych stylów aranżacji przedpokojów jest design skandynawski. Jasny i pełen światła świetnie sprawdza się na małych powierzchniach -optycznie je powiększa i dodaje głębi. W korytarzach w stylu skandynawskim króluje minimalizm, funkcjonalność, jasne barwy i proste meble. Oszczędne w formie powinny być również dekoracje. Te idealne to czarno – białe grafiki w minimalistycznych ramkach, drewniane wieszaki, taborety z futrzanym siedziskiem, lampy ze szklanymi kloszami, duże lustra, plecione kosze, lampiony i zapachowe świece, chodniczki i dywaniki.

Tego typu dekoracje sprawdzą się również we wnętrzach klasycznych czy rustykalnych. W nowoczesnych korytarzach pojawić mogą się natomiast obrazy z panoramą wielkich miast, awangardą, popiersia, minimalistyczne zegary ścienne, metalowe wieszaki, gazetowniki, pojemniki na parasole.

Dodaj komentarz