Jakie zestawy Lego dla dorosłych

Jakie zestawy Lego dla dorosłych

Kto powiedział, że zabawa klockami jest tylko dla dzieci? Lego przygotowało wiele zestawów, które pobudzą wyobraźnie i kreatywność również dorosłych. Jakie kolekcje najlepiej Cię odpręża w wolnych chwilach?

Lego Technic

To jedna z najbardziej znanych serii duńskiego producenta klocków. Pierwsze zestawy trafiły do sprzedaży już w 1977 roku. Charakteryzują się dużym zaawansowaniem technicznym oraz niesamowitą precyzją w odwzorowywaniu rzeczywistych przedmiotów. W tej serii możesz znaleźć zestawy, które umożliwią Ci wykonanie replik samochodów, maszyn budowlanych oraz motocykli. Co więcej, w większości egzemplarzy można zamontować silnik elektryczny, który będzie napędzał pojazd. Do najciekawszych modeli z tej serii należą Bugatti Chiron, koparka Liebherr R 9800 oraz Lamborghini Sian FKP 37.

Lego Architecture

Co powiesz na najbardziej znane budowle świata zbudowane z klocków w Twoim domu? Seria Lego Architecture umożliwi Ci wykonanie dokładnych makiet, które odwzorowują nawet najmniejsze detale. Najbardziej charakterystyczne budowle z Tokio, Londynu, Nowego Jorku oraz Paryża mogą znaleźć się w Twoim domu. Budowanie z Lego Architecture to doskonały sposób na odstresowanie się po trudnym dniu i przy okazji poznanie znanych budowli. Szybki kredyt umożliwi Ci zdobycie pieniędzy na najlepsze zestawy z serii.

Lego Creator Expert

Chcesz zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami stworzonymi przez twórców klocków? Jeśli tak, to seria Creator Expert na pewno Ci się spodoba. Będziesz miał możliwość zmierzyć się z bardzo wymagającymi konstrukcjami, które wymagają precyzji i spostrzegawczości. W ramach tej kolekcji możliwe jest zbudowanie takich budowli jak Koloseum, stadiony Camp Nou i Old Trafford oraz kolejka górska. Możesz też skonstruować wyjątkowe pojazdy, m.in. Porsche 911, Volkswagen T2 i samochód Jamesa Bonda Aston Martin DB5.

Lego Art

Budowanie z klocków to nie tylko stawianie kolejnych budowli. Seria Lego® Art udowadnia, że połączenie unikalnych elementów umożliwia stworzenie wyjątkowej mozaiki. Ta kolekcja została poświęcona głównie artystom i pozwala na stworzenie portretów wyjątkowych postaci. Możesz wykonać z klocków podobiznę Marylin Monroe oraz członków zespołu The Beatles. W ramach tej serii oferowany jest również zestaw mapy świata. Wszystkie zestawy możesz zawiesić na ścianie.

Lego inspirowane filmami i serialami

Jeśli jesteś kinomaniakiem, to możesz wybrać zestawy dotyczące największych światowych produkcji. Lego przygotowało kolekcje dotyczące Star Wars, Harry’ego Pottera, serii Marvela oraz Przyjaciół. Możesz mieć swoje ulubione postacie nie tylko na ekranie, ale również na półce w domu.

Lego Serious Play

To seria, która jest przeznaczona dla osób, które cenią niezależność i dowolność w konstruowaniu. Jeśli więc znudziły Ci się już gotowe zestawy i chcesz popuścić wodzę fantazji, to zestawy z tej kolekcji są właśnie dla Ciebie. W tej kolekcji znajdują się elementy z różnych wariantów Lego. Znajdziesz tam płytki, koła, okna patyczki oraz wiele innych również z serii Duplo.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *