Kawa na wynos – pijecie?

Kawa na wynos – pijecie?
Z badań opublikowanych w 2012 roku przez naukowców z Harvard School of Public Health wynika, że u ludzi pijących kawę zmniejsza się ryzyko występowania takich chorób jak: Parkinson, cukrzyca typu II, choroby serca. Regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na agresywną formę raka prostaty u mężczyzn, natomiast dwie – trzy filiżanki kawy dziennie u kobiet zmniejsza ryzyko zachorowań na depresję. Dobrze wpływa na pamięć krótkotrwałą i zdolności poznawcze. Kawa zawiera przeciwutleniacze, działa pobudzająco i orzeźwiająco oraz przyspiesza przemianę materii.
Jeśli chodzi o działanie pobudzające – najwyższy poziom kofeiny szacuje się na 45 minut po wypiciu kawy, pobudzenie może trwać nawet 3-5 godzin! Co ciekawe – kawa wypita przed wysiłkiem fizycznym zmniejsza o połowę ból mięśni.
Działa korzystnie przy napadach duszności oraz przy astmie oskrzelowej, ponieważ zwiększa światło w oskrzelach oraz ułatwia oddychanie. Podobno codzienne picie kawy zmniejszają ryzyko rozwoju demencji lub choroby Alzheimera.

5 Comments

  1. A ja myślałam że kawa jest niezdrowa 🙂
    No cóż to pocieszające że mój ulubiony nektar posiada jednak jakieś pozytywne strony. Michalinko, czy czytałaś już mój nowy poradnik o wyborze placka vintage? Moda vintage będzie w roku 2020 znowu bardzo popularna. Przejrzyj proszę o moją kolekcję wybranych modeli plecaków w stylu vintage z tej strony https://www.brytyjka.pl/plecaki-vintage-cat-18.html i powiedz który fason podoba się Tobie najbardziej? 🙂

  2. Kawa na wynos kojarzy mi się z szybkim życiem. Zdecydowanie bardziej wolę slow life i picie kawy u siebie w ogrodzie. Nie wiedzieć czemu jednak mój mąż ją pokochał, więc o mężu teraz będzie. Kochane moje! W Bydgoszczy polecam ten sklep z etui skórzanymi na dokumenty w Bydgoszczy bo ostatnio sprawiłam tam prezent dla mojego ukochanego. Cudowne wykonanie, najwyższa jakość i po prostu wspaniałe wykończenie! Jeśli szukała którąś z was prezentu oto i on! 🙂

Dodaj komentarz