Kobiecy top sportowy – dlaczego warto poświęcić czas na jego wybór?

Kobiecy top sportowy – dlaczego warto poświęcić czas na jego wybór?

Strój sportowy niesamowicie wyewoluował w ciągu ostatniego stulecia. Do tego stopnia, że tam, gdzie kiedyś zwycięstwo naprawdę zależało od umiejętności i wyższości danego sportowca nad konkurentami, teraz upatruje się sukcesu w lepszym stroju.

I nic dziwnego, skoro w niektórych dyscyplinach o zwycięstwie decydują ułamki sekund lub milimetry niedostrzegalne dla nieuzbrojonego ludzkiego oka. Lepszy, bardziej ergonomiczny, aerodynamiczny czy po prostu wygodniejszy strój, który pozwoli sportowcowi zyskać te kilka setnych sekundy, jest na wagę złota i firmy odzieżowe we współpracy z naukowcami i sportowcami nieustannie pracują nad na pozór niedostrzegalnymi poprawkami.

Ergonomia i wygoda na wyciągnięcie ręki

Ten „wyścig zbrojeń” na szczycie nie pozostaje bez wpływu na zwykłych ludzi, uprawiających sport rekreacyjnie lub hobbystycznie. Rozwiązania, które powszednieją na poziomie wyczynowym, w końcu przenikają do strojów sportowych zwykłych ludzi. Te również podlegają ciągłym zmianom na lepsze.

Wiedzą o tym kobiety, których stroje przeszły wielką metamorfozę na przestrzeni dziejów. Ich ubiór w sportach nieuchronnie zmierzał w stronę męskiego, ale ze względu na różnice anatomiczne nie może dojść do pełnej uniformizacji. Najbardziej charakterystycznym elementem damskiego ubioru sportowego są biustonosze sportowe. Kształt i forma, jaką przyjmują obecnie krótkie topy damskie, daje kobietom je noszącym wygodę nieporównywalną do tej, jaką miały, ćwicząc, ich matki i babcie.

Ma to szczególne znaczenie dla pań z większym biustem, którego odpowiednie podtrzymanie jest kluczowe dla wygody uprawiania większości sportów i ma znaczący wpływ na zdrowie ich kręgosłupa. Ta druga rola krótkiego topu jest warta podkreślenia, ponieważ jej bagatelizowanie, a w konsekwencji złe przeniesienie ciężaru biustu na układ mięśniowo-szkieletowy, może przynieść negatywne skutki dla zdrowia dopiero po latach, kiedy będzie już za późno. Dlatego wybierając strój na zajęcia sportowe dobrze myśleć o tym zawczasu.

Sportowy top można nosić również poza treningiem

Dobrą wiadomością dla kobiet jest też utrzymująca się moda na styl sportowy. Różnorodność dostępnych krojów, kolorów i wzorów powoduje, że krótkie topy damskie sprawdzają się także w innych sytuacjach niż siłownia czy hala. W coraz bardziej upalne lata topy pasują do codziennych stylizacji. Top pod żakietem, rozpinaną bluzą czy do spódnicy, odsłaniający wyrzeźbiony brzuch i podkreślający kształty klatki piersiowej nie jest niczym dziwnym. W końcu po to pracujemy nad mięśniami brzucha, by móc je bez cienia wstydu pokazać.

Dlatego przed rozpoczęciem regularnych treningów warto poświęcić trochę czasu na wybór jak najlepiej dopasowanego topu. Kręgosłup i mięśnie nam za to podziękują, a przyjaciółki będą mogły pozazdrościć odważnej stylizacji z charakterem. Krótki top uwydatnia nie tylko kobiece kształty – ale wolę walki i determinację. Zarówno na treningu, jak i w codziennym życiu.

11 Comments

  1. Miałam ogromny problem z doborem odpowiedniego stanika do sportu – kiedyś nosiłam zwyczajny, taki z drutami, było to nie tylko niewygodne , ale i niezdrowe, teraz lubie dobrze wydać pieniądze na dobry produkt sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *