Kosmetyki z aloesu – poznaj ich zalety

Kosmetyki z aloesu – poznaj ich zalety

Jak zadbać o urodę i opóźnić procesy starzenia? Warto postawić na zdrową dietę i aktywny tryb życia. Ogromne znaczenie mają też dobre kosmetyki. Świadome tego osoby coraz częściej czytają skład wybieranych produktów, a przy wyborze kosmetyków decydują się na te, które powstają z naturalnych składników. W ten oto sposób dochodzimy do tego, dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki z aloesu. Ich liczne walory sprawiają, że przekonują do siebie wiele kobiet i mężczyzn.

Kosmetyki, które powstają na bazie aloesu, mają liczne zalety. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie sklepowe produkty, które reklamują się jako aloesowe, będą miały właściwy skład. Dlatego szukając dobrych preparatów do pielęgnacji cery, koniecznie należy zwracać uwagę na producenta, składniki oraz odpowiednie certyfikaty będące poświadczeniem ich jakości.

Dlaczego kosmetyki z aloesu?

Na rynku jest wiele dobrych kosmetyków i nie musimy wybierać produktów aloesowych, by zaspokoić potrzeby naszej skóry i zachować jej doskonałą kondycję. Jednak moc ukryta w aloesie jest ogromna i warto ją wykorzystać. Wiedziały o tym nawet starożytne piękności. Preparaty przygotowywane na bazie aloesu stosowała między innymi Kleopatra i księżniczka Nefretete. Dziś nie musimy przygotowywać ich samodzielnie. Zamiast tego możemy zdać się na gotowe kosmetyki od sprawdzonych producentów. O tym, jakie kosmetyki warto wybierać, można więcej przeczytać na stronie NajlepszyAloes.pl.

Aloes aloesowi nierówny

Należy zaznaczyć, że w przyrodzie występuje bardzo dużo gatunków aloesu. Jak wskazują źródła, jest ponad 500 różnych roślin, wśród których występują formy drzewiaste, krzewy, byliny, a nawet liany. Pomimo takiego bogactwa przyrodniczego tych wykorzystywanych przez człowieka jest niewiele. Niektóre pojawiają się w uprawach domowych, inne, ze względu na swój cenny skład znalazły zastosowanie w kosmetologii oraz przemyśle spożywczym. Do tych drugich gatunków należy najpowszechniej wykorzystywany przez człowieka Aloe vera L., czyli aloes zwyczajny.

Za co cenimy aloes?

Dlaczego warto postawić na aloesowe kosmetyki? Właśnie ze względu na skład aloesu zwyczajnego. Bogactwo zawartych w nim wartościowych składników sprawia, że roślinę trudno przecenić. Nie opieramy się tu zresztą na domysłach, a badaniach naukowych. Zgodnie z nimi roślina aż w 96% składa się z wody. Pozostała sucha masa to mieszanina wielu składników odżywczych oraz aktywnych biologicznie o dobroczynnym dla człowieka działaniu.

W składzie Aloe vera L. znajdziemy między innymi bogactwo witamin. Występują w nim witaminy z grupy B, a także witaminy A, C, E oraz kwas foliowy i cholina. Aloes zawiera też wiele cennych dla człowieka minerałów. Występują w nim np.: cynk, żelazo, sód, wapń, magnez, potas, siarka, chrom, mangan, miedź oraz wiele innych ważnych dla ludzkiego organizmu pierwiastków.

W liściach aloesu znajdziemy też wiele innych cennych związków, w tym mono i polisacharydy, a wśród nich acemannan. Roślina jest też cennym źródłem kwasów organicznych, enzymów roślinnych i przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki i mogą być pomocne w opóźnieniu procesu starzenia się skóry.

Jak wybrać dobry kosmetyk?

Wybierając kosmetyki z aloesu, warto zwracać uwagę na ich skład. Może się bowiem okazać, że produkty, które zwrócą naszą uwagę, aloesowe są tylko z nazwy, a w rzeczywistości z aloesem niewiele mają wspólnego. Można też kierować się przyznanym produktom certyfikatom. Najbardziej znanym jest certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu, (International Aloe Science Council), w skrócie IASC. Jest to organizacja, w której skład wchodzą naukowcy, sprzedawcy, producenci oraz plantatorzy tej rośliny. Ich zadaniem jest popularyzacja wiedzy na temat aloesu oraz wyróżnianie produktów, które cechują się czystością preparatu i doskonałą jakością.

7 Comments

    1. Dokładnie masz rację. Chodzież dla mnie kosmetyki z aloesu są neutralne, pielęgnacja skóry zależy od jej PH, radzę więcej poczytać zanim zdecydujecie się na odpowiednie preparaty.

  1. Kosmetyki na bazie aloesu są naprawdę najlepsze! Szybko się wchłaniają i dobrze rozprowadzają, a skóra po nich pozostaje dobrze nawilżona oraz gładka przez długi czas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *