Mój typowy dzień

Mój typowy dzień

Wiele osób uważa, że współczesna kobieta ma zdecydowanie lżej niż na przykład nasze babcie. Pod wieloma względami trudno jest się z tym nie zgodzić, ale łatwo też nie jest. Jestem mamą i bizneswomen, lecz chylę czoła przed kobietami, które swoje życie oddały ognisku domowemu. Chcesz wiedzieć, jak wygląda mój typowy dzień?

Zanim zadzwoni budzik

Mój dzień zazwyczaj zaczyna się o 3:00, choć paradoksalnie nie wiąże się z dojazdem do pracy, gdyż swoje obowiązki służbowe wykonuję zdalnie z domu. Myślisz, że to idealnie rozwiązanie? Kiedy mój budzik dzwoni o 3:00 wcale tak nie uważam 🙂 A przecież nie wiem o której wstanie mój roczny synek, a zanim to zrobi, muszę popracować. Zazwyczaj półprzytomna siadam do komputera i oddaje się pracy, która i tak w pewnym sensie jest odskocznią od codziennych obowiązków i daje mi czas tylko dla siebie.

Czas relaksu, co dnia

Czy w ciągu dnia mam czas dla siebie? Oczywiście! Od 05:00-06:00 rano. Wtedy po 2 h pracy robię sobie przerwę. Idę się wykąpać, wstawiam pranie i robię pierwszą kawę. To jedna z najprzyjemniejszych chwil w ciągu dnia, ponieważ bardzo często cały dom jeszcze śpi, a ja mam jeszcze mnóstwo energii. W tym czasie lubię otworzyć szeroko okno w sypialni i popijając ciepłą kawę delektować się porannych chłodem. Jest to dla mnie idealny czas na zaplanowanie, wszystkiego, co muszę zrobić danego dnia oraz naładowanie baterii, bo każdy musi mieć chwilę tylko dla siebie, nawet mama…

Tak pięknie jest być kobietą

Mój dzień jest długi i intensywny, ale nie byłby taki beze mnie. Mimo że pracuję w domu zawodowo i społecznie nie wyobrażam sobie poranka bez makijażu i uczesania włosów. Nawet codzienne ubrania dobieram tak, aby były wygodne, lecz modne. Patrząc w lustro, muszę widzieć piękną i silną kobietę, nawet jeżeli czasem wcale się tak nie czuję, bo jest po prostu ciężko. Zastanawiasz się, co dodaje mi sił? Zamknij oczy i pomyśl, jak wiele robisz dobrego dla siebie i swojej rodziny, jak duży masz wpływ na dom i to jak on funkcjonuje. Na koniec przypomnij sobie, że Twoi bliscy kochają Cię właśnie za to, jaka jesteś i mimo wszystkich Twoich wad.

2 Comments

  1. Również zaczynam swój dzień bardzo wcześnie. Kawa, śniadanie i praca w hurtowni z torebkami oraz – torbami skórzanymi, ktora zabiera większość mojego dnia. Jednak, kocham to co robię i cieszę się, że widać owoce tej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *