Mowa może być odpowiedzialna: wegańskie buty

Mowa może być odpowiedzialna: wegańskie buty

Coraz więcej mówimy obecnie o odpowiedzialności człowieka wobec otoczenia, w którym żyje. Coraz głośniej mówi się o zmianach klimatu, produkcji gazów CO2, nieustannym niszczeniu przez człowieka flory i fauny. Oczywiście, aby mówić o realnych, wymiernych zmianach potrzebne są zmiany w korporacjach, międzynarodowych przedsiębiorstwach, u największych graczy na rynku w danym obszarze, natomiast każdy z nas może dołożyć swoją małą cegiełkę do tych pozytywnych zmian. Decydując na przykład, jakie buty kupi.

  1. Moda a ekologia
  2. Wegańskie buty – na zimę czy lato?

Moda a ekologia

Wegańskie buty, podobnie jak torebki i inne akcesoria modowe większości osób kojarzą się z bardzo ekskluzywną ofertą. A co za tym idzie ofertą bardzo drogą i produktami, na których zakup nie wszystkich stać. Okazuje się jednak, że odpowiedzialne marki, które za cel stawiają sobie ekologię, wcale nie muszą sprzedawać obuwia za setki tysięcy złotych. Paradoksalnie, nadal najdroższe na rynku są buty nieekologiczne, skórzane, wykonane bez uwzględnienia szkodliwego efektu, jaki ich produkcja może mieć dla klimatu. Wegańskie buty damskie od Jazzy Mango są nie tylko ekologiczne, produkowane w sposób odpowiedzialny i przemyślany, to ponadto ich cena niewiele się różni od oferty największych sieciówek.

Wegańskie buty – na zimę czy lato?

Buty wegańskie, przygotowywane z troską o zasady i proces produkcji, który nie wpływa negatywnie na środowisko, florę i faunę, a także nie zanieczyszcza klimatu, doskonale sprawdzają się zarówno wiosną, jak i latem. Co ważne, bardzo często są to projekty bardzo nieszablonowe, ciekawe i oryginalne, które zwracają uwagę. Niejedna fashionistka marzy o takiej parze. Okazuje się jednak, że dobra jakość wykonania, odpowiedzialna produkcja, wegańskie materiały i niecodzienny design mogą iść w parze jeszcze z bardzo atrakcyjną ceną. Warto jednak pamiętać, że zarówno zimowe, jak i letnie buty damskie należy wybierać z uwzględnieniem anatomicznego kształtu stopy. Oczywiście spora część osób ma tzw. uniwersalną stopę, natomiast warto na ten aspekt zwracać uwagę. Warto także podczas zakupów pod uwagę wziąć nie tylko rozmiar, ale także przeznaczenie obuwia. Jeśli szukasz letnich butów damskich, w których będziesz chciała spędzać większość aktywnego dnia, postaw na wegańskie, dobrze wyprofilowane obuwie, o którym zapomnisz, że w ogóle masz je na stopach. Buty takie świetnie dopasowują się do stopy, nie ocierają jej, jednocześnie chroniąc przed różnego rodzaju deformacjami stóp.

13 Comments

    1. Oj, zmieniła, zmaniła. Teraz można uszyć bardzo dobre buty 🙂 oraz torebki i plecaki ze skóry wegańskiej. Artykuł bardzo fajny bo wiele wnosi do świadomości ludzi kupujących nie tylko buty ze skóry. Ja np. kupuję portfele męskie, właśnie szyte ze skóry wegańskiej i są to również bardzo trwałe produkty.

Dodaj komentarz