Oszczędzaj mądrze – kilka praktycznych porad

Oszczędzaj mądrze – kilka praktycznych porad

Czasy są ciężkie – nie ma co ukrywać. Na sklepowych półkach ceny rosną w zastraszającym tempie – a nasze wypłaty? – no właśnie…mam wrażenie, że od kilku lat „stoją w miejscu”. Możemy kupić o wiele mniej produktów, niż kilka lata temu – dotyczy to nawet popularnych dyskontów. Ale spokojnie nie można się załamywać, trzeba tylko poszukać dobrych i mądrych rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić nieco grosza. W tym artykule przytoczę moje metody na małe oszczędzanie.

1. Kupuj w wielopakach

Ta zasada dotyczy głównie żywności. Według wielu badań, w ostatnim czasie człowiek najwięcej wydaję pieniędzy na jedzenie właśnie. Nie jestem zwolenniczka magazynowania jedzenia, ale na sklepowych pólkach często można znaleźć wielopaki, które są w bardzo korzystnej cenie. Moja ulubiona promocja to 2 w cenie 1. Dzięki takim akcjom można naprawdę wiele zaoszczędzić. Kupuję przede wszystkim produkty z dłuższą datą przydatności tak, aby nic się nie marnowało.

2. Rodzinne zakupy odzieżowe

Od jakiegoś czasu to jedna z moich ulubionych metod na oszczędzanie. Polega ona na hurtowych zakupach odzieży dla kilku osób. Najtrudniejsze jest uzbieranie tych kilku osób, ale dla chcącego nic trudnego. Robię rozeznanie po rodzinie i znajomych, zawsze znajdzie się kilka osób, które mają ochotę na oszczędne zakupy. W ostatnim czasie zamawiałam z kilkoma koleżankami koszulki polo z hurtowni odzieży Koszulkowo. Świetna jakość, a przy tym cena jednostkowa bardzo korzystna. Atutem takich zakupów jest także podzielony koszt wysyłki na kilka osób. Dodatkowo mają oni także możliwość ciekawych i indywidualnych nadruków. Myślę, że następnym razem poszalejemy coś właśnie z nadrukami.

3. Świąteczne prezenty w hurtowni

Hurtownia odzieży Koszulkowo to moje wypróbowane miejsce na szybie zakupy świąteczne. Gdy zbliża się Wigilia i wiem, że będę musiała godzinami krążyć po sklepach i wybierać prezenty dla taty, braci, szwagrów, a może i kuzynów, którzy też będą na kolacji, wolę to zrobić taniej i szybciej. Jeszcze przed pandemią mieliśmy w domu kilkanaście osób na wigilijnej kolacji i zamówiłam dla każdego z panów ciepłe i modne czapki – dla każdego taką samą – ilość hurtowa to i cena korzystna. Hurtownia odzieży Koszulkowo posiada bogatą ofertę produktów, od odzieży, po buty, czy dodatki do domu, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Metod na oszczędzanie może być wiele, ważne jest aby każdy zakup porządnie przemyśleć, czy dana rzecz jest faktycznie potrzebna. Nie powiniśmy robić zakupów na spontanie, bo takie szybkie i beztroskie zakupy usypiają naszą czujność, która przecież musi stać na straży naszego budżetu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *