Pamiątka chrztu świętego dla chłopca – pomysły na prezent

Pamiątka chrztu świętego dla chłopca – pomysły na prezent

Prezent na chrzest dla dziecka może być spełnieniem aktualnych marzeń lub pamiątką na całe życie. Jeśli szukasz sprawdzonego pomysłu na upominek, przygotowaliśmy kilka inspiracji.

Wybór prezentu na chrzest dla chłopca zależy w dużym stopniu od Twojej roli – co innego podarują mu jego rodzice, dziadkowie, rodzice chrzestni czy znajomi rodziny. Wiele zależy też od konkretnych zainteresowań czy talentów dziecka, a także jego płci. Poniżej prezentujemy pomysły na prezenty dla chłopca w zależności od darczyńcy.

Co wybrać na chrzest, jeśli jesteś rodzicem

Rodzice często wybierają prezenty praktyczne, które mogą zaprocentować w przyszłości, a także takie, które są obiektem marzeń dziecka. Nie musi to być typowa czy religijna pamiątka chrztu świętego.

W tej kategorii można polecić m.in. sprzęt sportowy i gamingowy, body niemowlęce z nadrukiem, wakacje, remont pokoju i nowe zabawki, ale także voucher na sesję zdjęciową lub kurs pływania albo warsztaty językowe.

Wśród prezentów procentujących w przyszłości jest też fundusz na studia. Dziś wydaje się to być odległa perspektywa, ale nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć przygotowywać dziecku łatwiejszy start.

Co wybrać na chrzest dla chłopca, jeśli jesteś gościem

Goście pojawiają się z upominkami, by podkreślić ważność tego dnia i przyjętego sakramentu. Często wręczają kopertę z gotówką. Rodzice chrzestni zwykle wkładają do koperty od 500 do 1000 zł. Dziadkowie około 500 zł, a inni goście od 150 do 300 zł. Zamiast gotówki do wyboru są różne mniej formalne upominki niż pamiątka chrztu świętego w postaci religijnych symboli.

Prezent na chrzest można kupić w granicach od 100 do 150 zł. Może to być m.in. klasyczna i uniwersalna biżuteria (medalik, krzyżyk na łańcuszku itp.), sprzęt sportowy, poduszka ze zdjęciem pupila, lampka z kołysankami, personalizowana zawieszka do smoczka, maskotka z dedykacją czy elegancki komplet ubrań albo dobrej jakości pościel do dziecięcego łóżeczka. Chętnie obdarowują maluszka także przedmiotami pamiątkowymi, do których będzie wracać w przyszłości.

Co wybrać na chrzest dla chłopca, jeśli jesteś rodzicem chrzestnym

Zwykle są to symboliczne prezenty o charakterze religijnym jako pamiątka chrztu świętego – na przykład łańcuszek z medalikiem, różaniec lub bransoletka z dedykacją albo ważnym przesłaniem. Ładnym upominkiem będzie też skarbonka, do której można włożyć kilka banknotów na zachętę, srebrna ramka na fotografię czy ozdoby do pokoju. Zamiast tradycyjnej „świnki” może to być także konto oszczędnościowe, za które maluch będzie wdzięczny w przyszłości.

Dodaj komentarz