Ponadczasowa modna na zadbane kobiety

Ponadczasowa modna na zadbane kobiety

Kobiety od zawsze kochały dbać o siebie i o swoją urodę – zabiegi pielęgnacyjne znany już były w starożytnym Egipcie, czy Rzymie. W wielu filmach widzieliśmy sceny, jak Egipcjanki zażywają nawilżających kąpieli np. mleku. Zadbana kobieta miała większe powodzenie wśród mężczyzn, przez co mogła np. zmienić swój status społeczny.

Dziś jest podobnie – każda z nas chce wyglądać pięknie i młodo – nie dążymy już do tego, aby podobać się mężczyznom, a przede wszystkim samym sobie. Na tym najbardziej chyba nam, kobietom zależy, aby czuć się dobrze we własnej skórze.

Kosmetyczka, fryzjer, solarium – nieodzowne elementy zadbanej kobiety.

W Polsce na przełomie lat 80 i 90 – wraz ze zmianami ustrojowymi, nastąpił pierwszy bum na salony urody – kobiety bez żadnych ograniczeń korzystać mogły z usług profesjonalistów w zakresie fryzjerstwa, czy kosmetologii. Nastąpiła także era solariów. Po wielu latach izolacji kobiety spragnione były kontaktu z pięknem i to w różnej postaci. Umawianie się do kosmetyczki, czy fryzjera nie było już niczym nadzwyczajnym. Przez lata Polki zaczęły traktować wizyty u fryzjera, kosmetyczki, czy też wypad do solarium jako normę, coś oczywistego i koniecznego.

Fryzjerzy, szczególnie w ostatnim czasie przeżywają rozkwit branży – organizowane są profesjonalne szkolenia, poprawiła się także znacznie jakość kosmetyków używanych w salonach fryzjerskich, salony fryzjerskie są nowoczesne i wyposażone niemal jak SPA. Podobnie jest podczas wizyty u kosmetyczki – jakość usług bardzo wzrosła w ostatnich kilku latach. Dobra kosmetyczka w ostatnim czasie wyspecjalizowała się szczególnie w sztuce zdobienia paznokci – żele, akryle, hybrydy, to jest coś, co musi mieć każda zadbana kobieta.

Solarium – szkodzi czy pomaga?

Piękna opalenizna zimą?! Oczywiście jest ona możliwa – kilka wizyt w solarium i wyglądamy jak po gorących wakacjach. My, kobiety nie lubimy być blade, bez wyrazu – solarium może w tej kwestii bardzo pomów, ale tylko wtedy, gdy korzystamy z niego z głową. Wiele kobiet wybierając się do solarium nie zawraca uwagi na kilka aspektów, które mają zapewnić jej bezpieczne opalanie. Przede wszystkim wybierajmy solarium, gdzie dbają o higienę i regularną wymianę lamp – bardzo ważny także jest kontakt z obsługą solarium, która powinna doradzić, jak zaplanować kolejne wizyty, tak aby były one bezpieczne dla naszej skóry.

Pandemia – trudny okres w baraży

Z nadejściem pandemii COVID19 do Polski, nastała bardzo ciężki okres – każda kosmetyczna, fryzjerzy, właściciele solarium, musieli zawiesić działalność. Umawianie się do kosmetyczki, czy fryzjera było niemożliwe – cierpieli nie tylko przedsiębiorcy, ale także ich klienci. Kobiety nagle zostały odcięte od możliwości profesjonalnego zbadania o siebie.

Na szczęście od kilku tygodni gospodarka jest odmrażana – możemy wreszcie po kilku miesiącach udać się do kosmetyczki, zrobić piękne wakacyjne paznokcie. Także fryzjerzy czekają na nas z otwartymi ramionami. Oczywiście pozostało kilka obostrzeń, które należy przestrzegać podczas takich wizyt. Przede wszystkim dezynfekcja stanowiska pracy i narzędzi, a także maseczki i strój ochronny to podstawa. W wielu miejscach także rezerwacja terminu w salonie jest jeszcze niemożliwa – ale na szczęście zostają nam telefony i komunikatory.

Tekst przygotowany przy współpracy z Moment.pl.
Adres: https://www.moment.pl/inne/solarium-i-opalanie/warszawa/mokotow

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *