Ponadczasowe dodatki do salonu

Ponadczasowe dodatki do salonu

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, czy mieszkaniu. Myślę, że to tam spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, relaksujemy się, przyjmujemy gości. Chcemy,aby w salonie panował porządek, tak aby miło spędzało się w nim czas. Dlatego tak ważna jest rola dodatków do salonu. Pomimo upływu lat, są takie dodatki, które nigdy nie wychodzą z mody, są one po prostu ponadczasowe.

Rośliny naturalne

Zielone rośliny w pięknych doniczkach potrafią być prawdziwą ozdobą w każdym salonie. Kolor zielony odpręża i wycisza, dlatego nie bójmy się takich ozdób. Bardzo istotną rolę  w tej kwestii pełnią doniczki, czy też osłonki na rośliny doniczkowe To one powinny współgrać z stylem naszego domu. Pamiętajmy, że inne doniczki zastosujemy w przytulnym wnętrzu wiejskiego domku, a zupełnie inne w nowoczesnym wnętrzu. Jeśli nie jesteśmy typem ogrodnika i uśmiercamy każdą roślinkę, poszukajmy tych, które nie wymagają nadmiernej opieki.

Obraz lub zdjęcie

Obraz do salonu to bardzo dobre rozwiązanie, aby ozdobić ściany. Nadaje wnętrzu konkretnych cech – od elegancji, po abstrakcyjność, czy ciepło. Wybierając obraz do salonu warto zwrócić uwagę nie tylko na to, co jest na obrazie, ale także na jego rozmiar oraz ramę, w której się znajduje. Oczywiście najważniejsze jest to, co na obrazie. Może być to pejzaż, portret, martwa natura a nawet esy floresy. Musimy po prostu zdecydować, co pasować będzie do naszego wnętrza. Fajną opcją, która bardzo mi się podoba, jest umieszczenie w stonowanym salonie, kolorowego obrazu, który od razu będzie przyciągał wzrok. Fajnie, jakby taki obraz wisiał w centralnym punkcie ściany.

Jeśli jesteśmy z tych niezdecydowanych, to dobrym zamiennikiem obrazu jest wywołane zdjęcie rodzinne i oprawione w ładną ramkę. Na dużą ścianę można dać duże zdjęcie w ozdobnej ramie lub kilka mniejszych. Zarówno w przypadku obrazów, jak i zdjęć, ważnym ich elementem jest rama, musi ona pasować do mebli, i stylu, który już mamy w salonie.

Lampa

Gadżet nie tylko funkcjonalny, ale także może być piękną ozdobą. Do dużego pomieszczenie wybierajmy duże, okazałe i stojące na podłodze lampy. Bardzo modne w ostatnim czasie są lampy w stylu loft, sprawdzą się one zarówno do domów, jak i mieszkań. ,

Moc dodatków

Dodatki do salonu, czy bardziej ogólnie do mieszkania czy domu, mogą zmieniać bardzo jego wnętrze. Kilka prostych zmian powoduje, że właśnie za sprawą takich gadżetów odmieniamy wystrój pomieszczenia i nadamy mu zupełnie nowego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *