Popularne sposoby na usunięcie zbędnego owłosienia – wybierz właściwy dla siebie

Popularne sposoby na usunięcie zbędnego owłosienia – wybierz właściwy dla siebie

Marzenie o gładkiej i pozbawionej włosków skórze towarzyszy wielu z nas. Owłosione partie ciała mogą być powodem dużego dyskomfortu i spadku pewności siebie. W takiej sytuacji warto poszukać skutecznej i dobranej do własnych potrzeb metody walki z nimi. Poniżej prezentujemy te, które cieszą się największą popularnością.

Golenie maszynką

Używanie maszynki jednorazowej jest wygodne i tanie, jednak mało skuteczne. Krótko utrzymujące się efekty w postaci gładkiej skóry oraz ostre odrastające włoski również przemawiają na niekorzyść tej metody. Jak już zostało wspomniane,  golenie za jej pomocą jest bardzo proste, dlatego wciąż jest chętnie stosowana przez kobiety.

Depilator mechaniczny

Kolejnym tradycyjnym sposobem depilacji, który można przeprowadzić w zaciszu własnego domu, jest depilacja przy pomocy depilatora. Bezsprzecznie korzyścią wynikającą z jego użytkowania jest to, że pozwala na cieszenie się gładkim ciałem przez dłuższy czas oraz że jest urządzeniem przeznaczonym do wielokrotnego użytku. Niestety z jego stosowaniem związane jest jedno ale, a mianowicie panie, które z niego korzystają, często skarżą się na ból, który towarzyszą całemu zabiegowi. Na pocieszenie można dodać, że po każdej takie czynności włoski odrastają cieńsze.

Preparaty w postaci pianki lub kremu

W drogeriach dostępne są liczne preparaty, których zadaniem jest wsparcie nas w usuwaniu zbędnego owłosienia. Należą do nich pianki i kremy, których zaletą jest zmniejszenie ryzyka wrastania włosków oraz wydłużenie czasu odrastania owłosienia. Dodać jednak trzeba, że ta kwestia jest ściśle indywidualna i niestety nie da się jednoznacznie przewidzieć, jak długo rezultaty się utrzymają.

Depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym

Depilacja laserem należy do trwałych metod usuwania zbędnego owłosienia. Wiązka światła z urządzenia przepala włos razem z cebulką sprawiając, że nie ma ryzyka jego ponownego wzrostu. Można zabieg przeprowadzić na każdej partii ciała, z czego popularnością cieszą się nogi i okolice bikini, pachy, a u panów klatka piersiowa, ramiona i kark. Wystarczy kilka sesji, aby móc cieszyć się efektem zadbanego, gładkiego ciała, bez mało estetycznych włosków.

Zapraszamy na zabiegi delpilacji laserowej w J`adore Instytut w Krakowie.

Depilacja woskiem

W salonach kosmetycznych warto zapoznać się również z ofertą depilacji woskiem, ponieważ podobnie jak depilacja laserem, przynosi bardzo dobre rezultaty.  Można dopasować rodzaj wosku do indywidualnych potrzeb, również do skóry wrażliwej.

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *