Prawidłowa pielęgnacja torebek ze skóry naturalnej

Prawidłowa pielęgnacja torebek ze skóry naturalnej

Szukasz klasycznej, stylowej i wytrzymałej torebki? Nie szukaj dalej niż skóra. Choć mogą być droższe, dobrej jakości torby skórzane mogą zachować swój kształt przez lata, jeśli dbasz o nie odpowiednio. Właściwa pielęgnacja zapobiega wysychaniu i pękaniu skóry oraz chroni ją przed nadmierną wilgocią, która może powodować pęcznienie lub pleśnienie skóry. W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, dzięki którym Twoja inwestycja przetrwa, i będziesz mieć miękką, niezawodną skórzaną torebkę przez wiele lat.

 

 

W trosce o skórzane torebki

Używaj skórzanej torebki tylko czystymi rękami, bowiem skórzane torby są podatne na pochłanianie wszelkich olejków, tłuszczy, smarów. Jeśli się zabrudzi – przetrzyj powierzchnię skórzanej torby wilgotną, białą bawełnianą ściereczką, ale uważaj, aby nie używać zbyt dużej ilości wody, ponieważ skóra potrzebuje czasu, aby wyschnąć. Jeśli chcesz korzystać z jakiegoś preparatu – zastosuj środek czyszczący specjalnie stworzony dla skóry. Taki produkt zwykle nakłada się okrężnym ruchem i ściera lekko wilgotną szmatką, aby nie zatykać porów tkaniny. Stosowanie tego środka raz lub dwa razy w roku powinno utrzymywać skórzaną torebkę w czystości.

 

Dodatkowe porady:

  • Nawilżaj torebkę skórzaną specjalną odżywką, aby była elastyczna.
  • Nie używaj odżywki do torebek wykonanych ze skóry lakierowanej.
  • Usuń plamy, gdy tylko je zauważysz.
  • Organiczne plamy z jedzenia lub krwi można często usunąć za pomocą kredy w proszku (rozgnieć kredę, pozostaw na noc na plamie i oczyść czystą szmatką)

 

Przechowuj torebkę ze skóry w worku lub poszewce z naturalnej tkaniny, aby chronić ją przed kurzem i innymi uszkodzeniami. Możesz owinąć chromowane lub metalowe części – na przykład uchwyt łańcucha – w czystą, pozbawioną kwasów bibułkę. Jeśli właśnie wyczyściłaś torbę, pozostaw ją do całkowitego wyschnięcia przed przechowywaniem. I zawsze, dokładnie sprawdź sugestie producenta torebek dotyczące innych rozwiązań czyszczących. Dodatkowo, pomyśl o używaniu sprayu ochronnego do skóry, jeśli często korzystasz z torby. Jednak najpierw przetestuj ten produkt w niewidocznym miejscu, aby zobaczyć, czy działa prawidłowo.

6 Comments

  1. Tutaj muszę się włączyć do tematu pielęgnacji i konserwacji skóry naturalnej. Powiem wprost – prowadzę fach związany ze środkami do czyszczenia skór, działam od kilku lat na rynku i nie ma lepszych rozwiązań od firmy oligal.pl. Jeśli interesuje Was również szycie torebek na zamówienie to zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz