Samsung czy Apple – jaki smartfon wybrać?

Samsung czy Apple – jaki smartfon wybrać?

Samsung czy Apple? Oto jest pytanie! Większość osób decydujących się na zakup nowego smartfona rozważa właśnie pomiędzy urządzeniami tych dwóch gigantów branży. Który telefon sprawdzi się lepiej? Jaka marka oferuje gadżety lepszej jakości?

Ta odwieczna batalia nie zakończy się chyba nigdy. Samsung i Apple to odwieczni konkurenci na rynku gadżetów i sprzętów elektronicznych. Konsumenci dzielą się natomiast na dwa obozy. Tak było właściwie niemal od zawsze, a na pewno od czasu, kiedy to smartfony rozgościły u nas się na dobre. I tak właśnie jedni twierdzą, że to urządzenia Apple, są najlepsze, a inni natomiast, że Samsung produkuje sprzęt znacznie lepszej jakości. Komu powinniśmy wierzyć? Czy ta stronniczość ma jakiekolwiek poparcie w rzetelnych faktach? Bardzo często nie. Z tego też powodu, jeśli planujemy zakup nowego smartfona, najlepiej, jeśli poznamy rzeczywiste zalety i wady telefonów sygnowanych obiema tymi markami. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze? Bardzo ważne są parametry takie jak pamięć, procesor, czy pojemność baterii. Dla większości z nas istotny będzie także design urządzenia oraz aparat. Sprawdźmy więc, która firma wypada w tym zakresie lepiej — Apple czy Samsung?

Samsung — dla każdego coś dobrego

Smartfony Samsung mają wielu zwolenników. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ marka ta słynie z tworzenia niezwykle różnorodnych produktów. W ofercie Samsunga znajdziemy bowiem zarówno smartfony niebywale nowoczesne, wykorzystujące najbardziej zaawansowane technologie o modernistycznym designie, jak i modele proste w obsłudze, o podstawowych parametrach. Niewątpliwie jest to siła i ogromny atut tej marki. Obecnie żadna inna bowiem chyba tak skutecznie nie łączy ze sobą tych działań. Oznacza to, że wśród modeli Samsungów, dostępnych na https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Samsung.bhtml, coś dla siebie znajdą miłośnicy jakości i nowinek technologicznych, osoby szukające funkcjonalnego i modnie prezentującego się telefonu w dość niskiej cenie, jak i na przykład osoby starsze.

Smartfony Samsung wykorzystują znany chyba wszystkim system operacyjny Android. Cechuje się on przede wszystkim bardzo prostą i intuicyjną obsługą i możliwością dopasowania wszelkich ustawień do potrzeb indywidualnych. Warto wspomnieć też, że dużym atutem w telefonach Samsunga jest kamera. Aparat o naprawdę dobrych parametrach znajdziemy bowiem nawet w budżetowych smartfonach.

Smartfony Apple — dobra jakość czy tylko prestiż?

Jeśli mielibyśmy powiedzieć, z czym kojarzą się nam smartfony Apple, to z pewnością jednymi z pierwszych odpowiedzi byłby prestiż i dobry styl. W tym przypadku nie ma wątpliwości, że niezwykle dużą częścią sukcesu marki jest ta cała ”otoczka” swego rodzaju luksusu i właśnie prestiżu. Powiedzmy sobie szczerze, iPhone to po prostu modny dodatek. Nie oznacza to jednak, że jakość tych smartfonów jest zła. Wręcz przeciwnie, telefony Apple rzeczywiście reprezentują najwyższą klasę. Dotyczy to zarówno materiałów, z jakich jest wykonany, jak i wszelkich użytych technologii. Każdy nowy model iPhone’a jest bowiem gadżetem przełomowym, oferującym coś zupełnie nowego. Duży wybór wśród smartfonów Apple o różnej pojemności znajdziemy na https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Apple.bhtml.

Jaki smartfon wybrać dla siebie?

Jeśli mamy dylemat, czy lepiej kupić smartfona marki Samsung, czy Apple, najlepiej będzie, jeśli zastanowimy się, czego tak naprawdę oczekujemy od nowego urządzenia. Nie można bowiem z góry powiedzieć, która z tych marek oferuje nam lepsze produkty. Jeśli szukamy telefonu wydajnego o najwyższej klasy parametrach, a do tego potrzebna jest nam duża pojemność, możemy postawić zarówno na najnowszy model iPhone’a, jak i Samsunga. Gdy nasz budżet jest natomiast mocno ograniczony, znacznie większy wybór zapewnia nam druga marka.

 

2 Comments

Dodaj komentarz