Sposób na lato pełne wrażeń: obóz gitarowy!

Sposób na lato pełne wrażeń: obóz gitarowy!

Do wyjazdu na wakacyjny obóz nie trzeba nikogo namawiać, już cały rok szkolny młodzież myśli o lecie i umawia się na wakacyjne wyjazdy i wojaże. Teraz jednak lato jest już coraz bliżej i naprawdę za chwilę rozpocznie się najlepszy wypoczynek w roku!

Ciekawą propozycją na lato jest młodzieżowy obóz gitarowy. Jest to oferta praktycznie dla każdego, bo nie ma tu żadnych wymagań co do poziomu gry, nie trzeba też mieć ani wielkich zdolności i talentu, ani nawet własnej gitary. Wyjazdy te zostały pomyślane w ten sposób, aby każdy mógł spróbować swych sił. Na obozie gitarowym można wypożyczyć gitarę, a rozpocząć naukę można od grupy zupełnie początkującej lub innej.

Atuty obozu gitarowego:

  • niezwykła atmosfera
  • możliwość poznania rówieśników z tym samym hobby
  • możliwość podszlifowania swoich umiejętności
  • umożliwienie pierwszego kontaktu z gitarą i uzyskanie wskazówek
  • spędzenie czasu wśód radosnej muzyki
  • możliwość poznania osób do tworzenia wspólnego zespołu
  • nawiązanie osobistych kontaktów z innymi gitarzystami
  • niesamowite wrażenia z wieczornych sesji gitarowych
  • pokonanie lęku przed grą publiczną
  • cudowne wsponienia i gitarowe zdjęcia pamiątkowe

Obóz gitarowy (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/gitarowe/) jest zwykle dedykowany młodzieży od jedenastego do osiemnastego roku życia. W przypadku rozbieżności wiekowej lub dużej rozbieżności poziomu gry na gitarze, wypoczynek jest dzielony na podgrupy. Jednak zawsze w pokojach młodzież zakwaterowana jest według płci i wieku, więc na pewno każdy będzie miał możliwość poznać osoby w swoim wieku i z podobnymi zainteresowaniami.

Na obóz gitarowy zabieramy ekwipunek taki, jak na każdą inną kolonię, oczywiscie dobrze jest mieć swoją gitarę, ale zwykle jest też możliwość wypożyczenia czy nawet bieżących napraw podczas obozu – bo przecież każdemu może się zdarzyć np. pęknięcie struny czy rozstrojenie gitary. Obóz gitarowy jest niezwykłą okazją do integracji, poznania rówieśników i wspaniałego spędzenia czasu.

Czy na obozie gitarowym są jeszcze jakieś inne aktywności, oprócz nauki gry na gitarze? Tak, oczywiście. Popołudniami odbywają się wycieczki piesze, rowerowe czy autokarowe, rozmaite zabawy integracyjne, gry terenowe, zwiedzanie okolicy, spacery i plażowanie. Na wielu obozach nie zabraknie też ruchu i sportu – w końcu letnie sporty wodne są naprawdę dla każdego, więc zwykle każdy chętnie uczestniczy w zajęciach na kajakach, na macie wodnej, czy w pływaniu na bananie za motorówką. Często można też skorzystać z niszowych, ciekawych aktywności i sportów – w programie obozu gitarowego występuje np. waterball, zorbing, skimboard, skating, archery tag, łucznictwo czy wspinaczka. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie – a letnie możliwości są nieograniczone, gdyż pogoda zazwyczaj dopisuje, a dni są długie i dające możliwość wykonania wielu opcji zajęć. Tak więc obóz gitarowy to nie tylko gitara. Czasem na wyjazdach są też fakultety dodatkowe dla chętnych – można dokupić rozmaite aktywności, których w podstawowym programie nie ma, a są to na przykład: dodatkowa wycieczka, warsztaty kulinarne, zajęcia artystyczne, koło garncarskie, czy rejs statkiem.

Obóz gitarowy to wyjazd niestandardowy, pełen wrażeń i emocji. Przy rytmach gitar każda chwila staje się niezwykła – na wieczornym zachodzie słońca, przy ognisku, na pomoście czy na leśnej polanie – gra się wszędzie i jest naprawdę muzycznie, wesoło i ciekawie. Osoby prowadzące to zwykle młodzi muzycy prowadzący własne szkółki gitarowe lub zespoły, także kontakt z młodzieżą mają doskonały, a uczyć też świetnie potrafią. Są dla młodzieży prawdziwymi przyjaciółmi i oparciem, a często nawet autorytetem. Klimat obozu gitarowego może być naprawdę niezwykły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *