Szalik jest jednym z najważniejszych akcesoriów odzieżowych na jesieni i zimą. Nie tylko stanowi on bardzo dobrą ochronę przed zimnem, ale może być również doskonałym dopełnieniem stylizacji. Wielu mężczyzn rezygnuje jednak z tego elementu ubrania, zwłaszcza przy bardziej eleganckich strojach. Tymczasem szaliki z powodzeniem można łączyć nawet z garniturem, lecz należy trzymać się pewnych zasad, względem doboru takich dodatków do danej stylizacji.
Do garnituru
Wiele osób uważa, że szaliki męskie są dodatkiem typowo codziennym, więc zakładając garnitur, rezygnują z osłonięcia szyi, eksponując natomiast sam węzeł krawata. Tymczasem wcale nie trzeba rezygnować z tego elementu ubioru, który odpowiednio dobrany – nie tylko nie popsuje, ale wręcz wzbogaci cały wizerunek. Oczywiście do tak eleganckiego odzienia należy wybrać stosowne modele.
Szalik powinien być wtedy cienki i szykowny, w stonowanych kolorach. Najlepiej sprawdzają się te kaszmirowe, choć na rynku można znaleźć także ich nieco tańsze odpowiedniki. Warto zwrócić uwagę na to, by szalik nie był zbyt długi, gdyż w przypadku garnituru nie powinno się tworzyć grubych węzłów i nie należy także opuszczać na dół luźno wiszących fragmentów szala. Dobrym pomysłem będzie skrzyżowanie go i ułożenie na brzuchu wzdłuż bocznych klap marynarki.
Do eleganckiego płaszcza
W przypadku szalików do eleganckich płaszczy, powinno się stosować częściowo te same zasady jak w kontekście akcesoriów zimowych do garnituru. Szalik powinien być zatem wykonany z dobrego jakościowo materiału oraz w stonowanych barwach, a z pewnością bez żadnych wzorów. Różnica polega jednak na doborze długości szala, gdyż w tym przypadku musi on zakryć sporą część szyi pomiędzy klapami płaszcza. Odpowiednio dobrany schowa się finalnie pod takimi klapami i nie będzie odstawał. W ten sposób zapewnia on odpowiednią ochronę, jednocześnie dobrze prezentując się w całej stylizacji.
Szaliki na co dzień
W kontekście mniej formalnych strojów odpowiednie będą szaliki casualowe, które występują w wielu formach. W okresie zimowym dominują grube i masywne szale, które można okręcić wokół szyi nawet kilka razy. Doskonale pasują one do puchowych kurtek czy codziennych płaszczy. Z powodzeniem można je opuścić także na wierzch odzienia, co zapewni efekt celowej nonszalancji.
W kontekście zimowych szalików panuje niemal pełna dowolność względem kolorystyki czy wzorów, lecz lepiej unikać bardzo jaskrawych odcieni, które mogłyby zdominować całą stylizację. Na jesieni sprawdzą się cienkie szaliki, które wystarczy delikatnie przerzucić przez szyję i opuścić niedbale przez ramiona, co będzie się prezentowało ciekawie i intrygująco.
Ja myślę właśnie jaki prezent wybrać dla mojego mężczyzny, zastanawiam się nad dwiema opcjami. Pierwsza to tani prezent typu szalik, drugi to taki prezent z klasą i tutaj rodzi się pytanie. Czy waszym zdaniem prezent na mikołaja przekraczający 100zł to burżujstwo?
Michalino, mam w końcu odpowiedz na nasze problemy ze skórą torebek damskich. Zobacz sama jak wyczyścić skórzaną torebkę wykonaną ze skóry naturalnej lub eko. Testowałam ten poradnik i oceniam 10/10.
Medicine jest naprawdę spoko – jeśli chodzi o dodatki damskie, torebki, buty oraz szale. Dużo fajniejsze niż np torebki CCC lub Deichmanna.
Generalnie unikam sieciówek ale ich wzory i fasony są naprawdę ciekawe. Plecaki z Medicine byłyby lepsze gdyby były to męskie plecaki wykonane ze skóry naturalnej, zamiast ekologii. Pomyślcie o tym!
Chciałabym zobaczyć u nich więcej rzeczy eleganckich, pasujących do dojrzalszych mężczyzn. Np, torby męskie, teczki do pracy, czy płaszcze męskie. Aktualnie zastanawiam się gdzie kupić teczkę męską ze skóry, po za sieciówkami typu Bytom, Vistula, etc.
Ktoś tu pisał o torebkach z CCC. A mi one się bardzo dobrze noszą i nie narzekam. Torebki CCC od Jenny Fairy uważam za szczególnie udane i solidne.
Mieliście do czynienia z marką portfeli wild things only III? Zastanawiam się nad jednym takim na prezent.