Teczka konferencyjna- jaki model wybrać?

Teczka konferencyjna- jaki model wybrać?

Główny atrybut urzędnika, lekarza czy nauczyciela. Nieodzowna wizytówka prawdziwego biznesmana. Symbol elegancji i uniwersalny typ akcesoriów galanteryjnych podnoszący walory codziennego i okazyjnego outfitu. Tytułowa teczka konferencyjna spełnia znacznie więcej istotnych funkcji niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Na rynku wyrobów skórzanych jest obecnie mnóstwo rozlicznych aktówek różniących się zwłaszcza rozmiarem, ale także modelem. Czym kierować się podczas wyboru teczki, aby zainwestować w optymalny dla nas wariant?

Więcej niż organizer

Najczęściej konsumenci sugerują, że teczka powinna być po prostu pojemna, bo przecież jej podstawową rolą jest magazynowanie rozmaitości, jakie ze sobą nosimy z biura do domu i odwrotnie. Rzeczywiście mnóstwo kupujących klasyczną teczkę konferencyjną decyduje się na większe gabarytowo modele, które będą w stanie pomieścić sporo gadżetów, artykuły piśmiennicze, drugie śniadanie, czy przybory higieniczno-toaletowe, ale nie zapominajmy również o walorach wizualnych. W końcu to właśnie dodatki przesądzają o ogólnym odbiorze naszego stroju. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego o te szczegóły jak najbardziej zaleca się dbać. W głównej mierze chodzi o to, aby teczka konferencyjna była dobrana właściwie do charakteru naszego dress code, czyli inny typ teczki będzie potrzebował szkolny pedagog, a zupełnie odmiennej estetyki powinna być aktówka przedstawiciela handlowego czy przedsiębiorcy. Obecnie, galanteryjne wyroby takie jak chociażby opisywana tu saszetka na materiały konferencyjne stanowią także skuteczne narzędzie marketingowe. Jak to możliwe? Poprzez grawerowanie unikatowych napisów personalnych- na przykład inicjałów właściciela czy co jeszcze bardziej mile widziane- nazewnictwa firmy, możemy rozpowszechnić naszą markę. Tym samym, warto rozważyć zamówienie indywidualnej teczki konferencyjnej robionej na specjalne zamówienie w firmach typu Jan Pol Bis.

W kwestii praktyczności

Biorąc pod uwagę kwestie typowo praktycznego zastosowania aktówki, na pewno zalecamy dokonanie wstępnej selekcji kierując się przy tym gabarytami, o czym wspomnieliśmy już nieco powyżej. Jeżeli najczęściej nosimy ze sobą drobne dokumenty możemy zdecydować się na warianty nieco mniejsze rozmiarem niż klasyczne modele A4. Ponadto, nie tak pokaźne gabarytowo teczki o wiele ładniej prezentują się jako dodatek kobiecy do strojów składających się ze spódnic, garsonek czy zwiewnych sukienek. Gdy z kolei zazwyczaj toniemy w stercie papierów, dla zachowania ładu i porządku zaleca się wybór teczek większych, które będą nie tylko wygodniejsze w transportowaniu w nich dokumentów w wymiarze A4, ale także tego rodzaju modele dysponują liczniejszymi kieszonkami. Im większa rozmiarem teczka konferencyjna, tym częściej wyposażona jest w dodatkowe akcesoria ułatwiające wygodne korzystanie z niej. Mowa tu przykładowo o chowanym uchwycie czy dopinanym w razie potrzeby pasku do narzucenia teczki na ramię.

16 Comments

  1. Mi podobają się zawsze faceci z dobrze skrojonym garniturze i z teczką w czarnym kolorze, koniecznie ze skóry. Pracuję w sektorze bankowym i rożnie to bywa ze strojem u Panów 🙂
    Zapraszam na nasz blog firmowy: Belveder Szczecin.

  2. Ciekawa jestem czy dałoby się kupić taką teczkę ze skóry w cenie do 200zł. Ma ktoś namiary na taniego producenta? pzdr Agnieszka z denimbase.pl.

  3. Moim zdaniem fajnie jest postawić na dobre i stworzone pod konkretne potrzeby dodatki 😉 na przykład torebkę. Jak dla mnie to torebka jest podstawą w takiej stylizacji. Często znajome pytają się mnie gdzie kupić torebkę damską w Trzebnicy na co ja im odpowiadam, że trzeba się rozglądać i szukać okazji 😉 nie ma jednego miejsca, różni ludzie, różne rzeczy lubią!

  4. A gdzie polecacie zamawiać tanie teczki damskie ze skóry? Szukam czegoś w outletach internetowych, ale niestety wybór mały 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *