Tym się jeździ – modele marki Fiat na polskich ulicach

Tym się jeździ – modele marki Fiat na polskich ulicach

Trzeba przyznać, że Fiat mimo sporej konkurencji radzi sobie bardzo dobrze na naszym rynku, a pojazdy włoskiego koncernu na trwałe wpisały się w krajobraz polskich ulic. Szeroka gama modeli w każdym segmencie sprawia, że zarówno miłośnicy małych miejskich aut, jak też komfortowych samochodów rodzinnych czy dynamicznych crossoverów znajdą dla siebie coś ciekawego. Przyjrzyjmy się zatem, które modele Fiata szczególnie podbiły serca polskich kierowców.

Jeden model w wielu wcieleniach

Bardzo rzadko zdarza się, aby koncerny motoryzacyjne projektowały więcej niż dwie wersje nadwozia dla jednego modelu. Fiat postanowił odejść od tej praktyki i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców stworzył model o trzech wcieleniach. Trzeba przyznać, że pomysł choć odważny przypadł do gustu szerokiej rzeszy klientów. Fiat Tipo SW to auto, które zaskakuje pod wieloma względami. Jako kombi posiada największy bagażnik w swojej klasie, a mnóstwo praktycznych schowków w połączeniu z przestronnym wnętrzem czynią z niego doskonałe auto rodzinne. Osobom poszukującym czegoś z pazurem polecana jest wersja hatchback, łącząca w sobie sportową dynamikę z funkcjonalnością auta miejskiego. Kompaktowe wymiary sprawiają, że ten model doskonale poradzi sobie w miejskiej dżungli. Ostatnią odsłoną modelu Tipo jest klasyczna wersja sedan. To przedstawiciel charakteryzujący się komfortem i elegancją, stąd też chętnie znajduje nabywców wśród klientów biznesowych. Wszystkie wersje Tipo posiadają bogate wyposażenie standardowe, które nie tylko ułatwia jazdę, ale również sprawia, że jest ona czystą przyjemnością.

Kultowa rodzina w wielu rozmiarach

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów marki Fiat jest model 500. Nazwą oraz wyglądem auto nawiązuje do modelu produkowanego w latach 1957 – 1975. Powrót do kultowej stylistyki we współczesnym wydaniu wzbudził wśród kierowców wielkie zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że włoski koncern postanowił rozbudować rodzinę 500 o kilka nowych wersji modelowych. W ten sposób narodził się rodzinny minivan 500L oraz miejski crossover 500X. Projektanci szczególną uwagę przywiązali do bezpieczeństwa stąd w wyposażeniu standardowym wszystkich wersji Fiata 500 można znaleźć poduszki powietrzne, czy systemy bezpieczeństwa m.in. ABS i EBD. Polepszono również widoczność poprzez zaprojektowanie szyby czołowej o odpowiednim kącie nachylenia. Producent zadbał także o szeroką gamę dodatków, dzięki którym można spersonalizować samochód. Obejmują one nie tylko wybór wersji kolorystycznej, ale też rodzaj tapicerki czy systemów multimedialnych. Dlatego nie dziwi fakt, że modele Fiata są częstym widokiem na polskich drogach.

Konsultacja merytoryczna: adfauto.pl

 

6 Comments

  1. Fiaty dają radę w tej półce cenowej. Tak naprawdę wolałby wydać pieniądze na tańszego fiata i po czasie go wymienić na kolejnego, niż z tej samej stajni kupić Jeepa, którego niezawodność niestety poddaję w wątpliwość 🙁

Dodaj komentarz