UGG – marka tworząca produkty najwyższej jakości

UGG – marka tworząca produkty najwyższej jakości

Marka UGG szturmem weszła na światowy rynek mody. Zawdzięcza to niekonwencjonalnym projektom, świetnej jakości i niesamowitej wygodzie, jaką dostarcza noszenie ich produktów. To już nie tylko buty, od których zaczęto produkcję w 1978 roku, a także akcesoria czy ubrania. Choć marka znana jest ze swojego ciepłego obuwia, wykonanego z owczej skóry,, to w asortymencie są również kapcie. Nie takie zwykłe, bo to dzięki nim marka pojawiła się w 2000 roku w Vouge.

Powstanie marki.

Marka powstała w 1978 roku w południowej Kalifornii. Założycielem jest Brian Smith – wtedy młodziutki surfer, z budżetem w wysokości 500 dolarów. Tak, to właśnie te 500 dolarów było wkładem w znany dziś światowy koncern. Buty wcale nie przyjęły się dobrze! Były raczej wyśmiewane za swoją bezkształtną formę. Nikt nie chciał ich nosić, dopiero z czasem zmieniło się to wśród wyluzowanej młodzieży surferów. Znani ze swojego niechlujnego, przypadkowego stylu – do swojej garderoby dołączyli wygodne, brzydkie buty z owczej skóry.

Co oznacza UGG? Sam założyciel marki nie jest do końca pewien, jakie jest pełne znaczenie tego słowa. Wiadomo jednak, że wywodzi się one z Australii i Nowej Zelandii i pierwotnie oznaczało właśnie buty z owczej skóry. Brain Smith spędził dzieciństwo w Australii, dzięki czemu poznał ten rodzaj obuwia. W Kalifornii nie było czegoś takiego, więc postanowił to wykorzystać i zapełnić swoimi produktami pustą przestrzeń.

Od krytyki do zachwytu.

Buty krytykowane były za swój wygląd od samego początku. Najwybitniejsi projektanci mody wyśmiewali pomysł i nie znajdowali dla nich zastosowania. Wszystko się zmieniło za sprawą Oprah Winfrey! To właśnie ona umieściła UGG na liście swoich ulubionych rzeczy! W ślad za nią zaczęły podążać inne gwiazdy, które coraz chętniej zakładały buty z owczej skóry.

Poza gwiazdami takimi jak Nicole Richie, Kate Moss czy Avril Lavigne – buty pokochała również rodzina królewska. Noszono je na niezobowiązujące spotkania lub spacery, podczas których musiało być wygodnie. Właśnie ta wygoda sprawiła, że chętnie nosili je studenci i zwykli ludzie ceniący komfort.

Założyciel marki poszedł za ciosem i zaczął proponować współpracę różnym markom. Wyszły z tego ciekawe kolekcje – na przykład botki z ćwiekami, sygnowane podpisem Jimmy Choo. Buty nie są unisexowe, ani też typowo kobiece! Z racji tego, chciano wypromować męską linię i zaproszono do współpracy gwiazdę futbolu amerykańskiego – Tomm’yego Brady’ego. W późniejszych latach powstały nawet sklepy stworzone specjalnie dla mężczyzn.

Buty Ugg tylko na zimę?

Przyjęło się mówić, że popularne buty powinno się nosić tylko zimą. Przecież to grube obuwie, z grzejącej skóry owczej. Nic bardziej mylnego! Buty te, przez swoją wyściółkę świetnie się dopasowują. Odprowadzają wilgoć na zewnątrz i są naprawdę świetnym pomysłem dla surferów. Po wyjściu z morza czy oceanu, dobrze jest mieć swoją parę i włożyć w nie stopy. Zapewniają suchość, komfort, izolację od wiatru i dodatkowo… Regulują temperaturę! Są to więc buty całoroczne i nikogo nie powinien już dziwić ich widok latem.

Rozwój marki

Rozwój marki przyniósł wiele ciekawych modeli. Oczywiście część z nich to wspaniałe współpracę z najwybitniejszymi projektantami mody. Jednak projektanci marki również nie próżnują. Dzisiaj obuwie UGG to nie tylko bezkształtne modele. Prawdziwą rewolucję przyniosły ich klapki z futerkiem, które stały się ikoną mody i stylu. Dalej charakterystyczny dla tych produktów jest luz i niezobowiązujący krój, ale doszła do tej mieszanki jeszcze zabawa formą, kolorami i kształtami. Efektem są buty i ubrania dla każdego. Dla tych, którzy cenią sobie wygodę i swobodę, ale i dla miłośników prostoty lub wręcz odwrotnie – awangardy.

Buty UGG niezaprzeczalnie cieszą się dobrą opinią. Na rynku można oczywiście dostać tańsze zamienniki oryginałów, ale czy są one tego warte? Kupując buty ze sprawdzonego źródła, potwierdzone certyfikatami, masz pewność, że dostajesz towar na lata, a nie na sezon. Jakość, to słowo klucz w kontekście tej konkretnej marki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *