Wyposażenie domu – czyli jak zaplanować wydatki w nowym domu

Wyposażenie domu – czyli jak zaplanować wydatki w nowym domu

Zakup nieruchomości zawsze wiąże się z ogromnymi wydatkami – pomijając samą cenę nieruchomości, dochodzi do tego cała masa dodatkowych kosztów, które musimy ponieść, aby się przeprowadzić. Jednym z nich jest wyposażenie i to rozumiane dość szeroko – od niezbędnych mebli po dekoracje. Dziś postaram podsuną Wam kilka moich rad jak nieco zaoszczędzić podczas wyposażania domu.

Kolejność zakupów

Czas leci, a Ty musisz szybko wprowadzić się do nowego lokum, w którym są gołe ściany…Któż z nas nie zna takiego scenariusza…Ale głowa do góry – najważniejszy jest dobry plan. Ustal priorytety do zrobieni i kupienia, bez których nie możesz się wprowadzić.

Po pierwsze, aby móc zamieszkać i funkcjonować w danym domu, czy mieszkaniu niezbędna jest łazienka, namiastka kuchni i miejsce do spania. Jest to naprawdę niezbędne minimum, aby przeżyć w nowym miejscu. Na resztę przyjdzie czas.

Konieczności posiadania funkcjonalnej łazienki nie muszę nikomu tłumaczyć. Co do kuchni, sprawa wygląda troszkę inaczej. Do codziennego funkcjonowania w kuchni tak naprawdę potrzebny jest kawałek blatu czy stołu, mała kuchenka do gotowania i czajnik. Mały stolik będzie bardzo przydatny do przygotowani posiłku, tak jak kuchenka. Na rynku dostępne są małe nawet kuchnie elektryczne lub gazowe – zajmują one mało miejsca i przydatne są szczególnie podczas miesięcy oczekiwania na kuchnię docelową. Z tak wyposażoną kuchnią możemy spokojnie przeżyć dłuższy czas, przez który możemy odkładać pieniądze na wymarzoną kuchnię zrobioną na wymiar.

Sypialnia to miejsce, gdzie po całym dniu znojów możemy odpocząć i się zrelaksować. Jeśli jednak, nasz budżet został nadszarpnięty na etapie remontu, proponuję zaczekać z urządzaniem sypialni. Możemy zrobić to krok po kroku. Postawmy na porządne łóżko z wygodnym materacem. To stanowić będzie bazę docelowej sypialni. W dalszym etapie wyposażenie domu możemy kupować etapami. Najpierw łóżko, po jakimś czasie szafę, szafki nocne, komoda. Na koniec dokupmy modne oświetlenie, miękkie dywaniki i nasza sypialnia stanie się idealna.

Wyposażenie domu z drugiej ręki

Internetowy second hand z wyposażeniem do domu to podstawa, aby w miarę tanio, ale także wyjątkowo urządzić swoje m. Ludzie pozbywają się często sprzętów, czy mebli w naprawdę dobrym stanie – często za grosze. Podobnie jak dodatki typu dywany, zasłony, czy oświetlenie – na internetowym pchlim targu można znaleźć prawdziwe perełki. Co ciekawe, od kilku lat można zauważyć, że moda mebli i dodatków z lat 70, czy 80 wraca do łask – takie dodatki w stylów vintage mogą odmienić wnętrze i nadać mu ciekawego charakteru.

Nie bójmy się zatem używanych sprzętów, czy mebli, które pomogą nam w ekonomiczny sposób urządzić wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *