Zakupy online przyszłością handlu – co kupujemy najczęściej?

Zakupy online przyszłością handlu – co kupujemy najczęściej?

Popularność zakupów przez internet rośnie z roku na rok. Kupujemy coraz więcej i coraz częściej, a zakupy online przynoszą nam oszczędność czasu i pieniędzy. W gronie najchętniej kupowanych rzeczy są m.in. półbuty sznurowane.

Buty i ubrania – asortyment, który uwielbiamy kupować online

Co roku w branży e-commerce pojawiają się nowe raporty informujące o wysokości sprzedaży oraz procentowym odsetku wyboru konkretnych typów produktów. Ponad 72% respondentów takich badań deklaruje, że kupuje przez internet odzież i buty. Ten asortyment jest zdecydowanie najczęściej wybierany we wszystkich grupach wiekowych. Zakupy online ubrań i butów cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim z uwagi na wygodę tego rozwiązania. Kupując przez internet, nie musisz szukać wybranego modelu w wielu sklepach w swoim mieście, nie musisz stać w kolejce i szukać miejsca parkingowego przed sklepem, a później dźwigać ciężkich toreb z zakupami do domu. Wszystkie zakupione towary otrzymasz prosto pod swoje drzwi, a przed zakupem możesz się dobrze zastanowić, czy dana rzecz na pewno spełnia Twoje oczekiwania – masz na to w końcu dużo czasu, bo sklepu online nikt nie zamyka o 16.00.

Obecnie branża e-commerce stoi przede wszystkim obrazem. Dzięki nowoczesnym aparatom fotograficznym oraz wizualizacjom można doskonale zaprezentować towar i dać internautom wrażenie, jakby go dotykali. Ubrania i buty są dokładnie mierzone, opisywane i fotografowane, więc doskonale wiemy, co wybieramy. Dodatkowo wszystkie rzeczy można też kupić bardzo tanio. Wśród najpopularniejszych produktów są półbuty sznurowane, które porównasz na 7buty.pl/damskie/polbuty-sznurowane. Internauci wybierają często też sukienki, torebki, kostiumy kąpielowe i okulary przeciwsłoneczne. Zmieniająca się stale młoda sprawia, że chcemy mieć w swoich szafach coraz to nowe rzeczy, a dzięki tańszym zakupom online jest to bardzo łatwe.

Dlaczego zakupy przez internet są tak popularne?

Na popularność zakupów online wpływa wiele czynników. Przez internet można kupować przede wszystkim tanio, co jest głównym argumentem przemawiającym za taką formą zakupów. Jeśli mamy do wyboru półbuty sznurowane za 200 zł dostępne w sklepie na drugim końcu miasta i te same półbuty za 180 zł do kupienia z darmową przesyłką przez internet, to wybór będzie prosty. Nawet gdybyśmy musieli ponieść koszt 20 zł wysyłki i zapłacić za buty dokładnie 200 zł, czyli tyle, ile kosztują one w sklepie stacjonarnym, to i tak bardziej opłaca się zamówić je przez Internet. Nie dość, że nie będzie trzeba nigdzie jechać i tracić czasu, to w razie potrzeby można je zwrócić bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Nawet największy sklep stacjonarny nie jest w stanie zagwarantować nam tak szerokiego asortymentu, jak kilka sklepów internetowych razem wziętych. Mając dostęp do internetu, masz jednocześnie dostęp do wszystkich możliwych ofert nie tylko w kraju, ale też za granicą. Możesz wybrać dokładnie taki model butów czy bluzki, jaki najbardziej Ci się podoba. Nie musisz iść na ustępstwa z racji braku Twojego rozmiaru, ulubionego koloru czy upatrzonego fasonu. Jeśli nie znajdziesz dla siebie rzeczy w jednym sklepie, możesz obejrzeć asortyment innego. W przypadku zakupów stacjonarnych nie jest to takie proste.

Do klientów sklepów internetowych przemawia oczywiście też oszczędzanie i to nie tylko pod kątem czasu potrzebnego na zakup wszystkich produktów, ale też oszczędności pieniędzy, które są w tym przypadku ewidentne. Specyfika sprzedaży internetowej pozwala na narzucenie niższych marż na wybrane produkty, a tym samym klienci mogą kupić je taniej. Liczne rabaty, przeceny i wyprzedaże są często niedostępne w sklepach stacjonarnych.

Przyszłość handlu internetowego – co nas czeka?

Nie ulega wątpliwości, że wraz z popularyzacją internetu wzrośnie też liczba kupujących online. Zakupy przez internet robi ponad 37% mieszkańców dużych miast, ale w perspektywie kilku lat wartość ta może się nawet podwoić. Asortyment sklepów www stale się powiększa, ceny obniżają, a sprzedający wprowadzają wiele udogodnień, między innymi darmową dostawę, możliwość zbierania punktów lojalnościowych i bezpłatne zwroty. W Polsce pojawiają się towary do tej pory niedostępne, bardzo atrakcyjne i dedykowane wymagającym grupom klientów, a to sprawia, że zainteresowanie zakupami online stale rośnie. Starsze pokolenia przekonują się do korzystania z internetu i coraz częściej wykorzystują sieć nie tylko do kontaktów z rodziną i znajomymi, ale też do zaopatrywania się w różne towary.

Jeśli i Ty chcesz taniej kupić półbuty sznurowane lub inne buty to porównaj poszczególne modele na stronie 7buty.pl i zobacz, w których sklepach możesz zapłacić najmniej.

8 Comments

  1. Dla mnie zakupy w sieci mogłyby nie istnieć. Nie wyobrażam sobie zakupów ciuchów butów czy takiej saszetki dla mężczyzny, którą ostatnio wybrałam na prezent – przez internet. Sama prowadzę blog diana-sport.pl i oczywiście cenię zalety internetu, ale wszystko ma swoje zdrowe granice.

Dodaj komentarz