Zalety bawełny organicznej – dlaczego warto w nią zainwestować?

Zalety bawełny organicznej – dlaczego warto w nią zainwestować?

Zalety bawełny organicznej – dlaczego warto w nią zainwestować?

Bawełna organiczna i ubrania z niej szyte to nie tylko komfort dla naszego ciała, ale także wymierne korzyści dla środowiska oraz wsparcie sprawiedliwego zatrudnienia pracowników – to sposób na ograniczenie wspierania niewolniczej pracy dorosłych i dzieci w krajach trzeciego świata.

  1. Bawełna organiczna – czym się charakteryzuje?
  2. Czy ubrania z bawełny organicznej są wytrzymalsze?

Dbałość o środowisko ma wiele aspektów. Jednym z nich jest przemyślany zakup rzeczy potrzebnych do egzystencji, do takich należy również wydawałoby się prozaiczny zakup ubrań. Jedną codzienną decyzją możemy przyczynić się nie tylko do pozytywnych działań dotyczących ochrony środowiska, ale także do tego, by rynek pracownika na całym świecie był bardziej humanitarny. Bawełna organiczna to coś, czemu warto się przyjrzeć się z bliska i podjąć odpowiednią decyzję.

Bawełna organiczna – czym się charakteryzuje?

Bawełna organiczna jest produkowana z roślin, które są uprawiane bez nawozów sztucznych, Od nasionka do dorosłej rośliny hodowla przebiega w sposób całkowicie naturalny – ziarna bawełny nie są genetycznie modyfikowane. Brak pestycydów podczas wzrostów roślin czy też wybielaczy podczas produkcji tkanin sprawiają, że do gleby nie przedostają się żadne szkodliwe składniki. Co ważne, przy produkcji bawełny organicznej w dobie globalnego deficytu wody nie są zużywane nadmierne jej ilości – w 80 procentach bawełna organiczna jest nawadniana deszczem. Samo pakowanie bawełny jest bardzo ekologiczne – odbywa się ono bez stosowania trudno biodegrawalnego plastiku. Przy powstawaniu wysokiej jakości produktu liczy się także to, by proces ten nie odbywał się kosztem pracowników. Bawełna organiczna jest produkowana w pełnym poszanowaniu praw ludzi uczestniczących w tym procesie.

Czy ubrania z bawełny organicznej są wytrzymalsze?

Można by zaryzykować twierdzenie, że współczesne ubrania są nietrwałe. Po paru praniach tracą fason i pojawiają się na nich mikrouszkodzenia, które z czasem stają się po prostu mniejszymi lub większymi dziurami. Ubrania z bawełny organicznej dzięki temu, że do takiej bawełny nie stosuje się wybielaczy są wytrzymalsze. A to dlatego, że różne stosowane powszechnie chemikalia osłabiają włókna rośliny. Brak użycia przy uprawie pestycydów także wpływa pozytywnie na moc włókien bawełny, z której potem uszyte są ubrania. Dlatego też w dobie filozofii zero waste, czyli totalnego i długiego wykorzystywania zakupionych rzeczy ubrania z bawełny organicznej wydają się najlepszym wyborem.

Ubrania z bawełny organicznej to nie tylko sama ideologia – to także podążanie za najnowszymi modowymi trendami. Warto to sprawdzić, decydując się na opcję bawełna organiczna w sklepie KOKOworld.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *