Zalety masażu w fotelu masującym

Zalety masażu w fotelu masującym

Gdyby masaż w fotelu masującym nie przynosił korzyści i nie mówimy tu o aspekcie komercyjnym, nie byłby w japońskich domach podstawowym meblem użytkowym. Pierwsze fotele do masażu powstały w Japonii, w kraju, gdzie medycyna naturalna jest częścią wielowiekowej tradycji, a nowe technologie rewolucjonizują każdą dziedzinę życia. Czy nie zastanawialiście się, w czym tkwi sekret urody i młodzieńczego wyglądu Azjatów? Otóż potrafią łączyć zdobycze techniki z wiedzą przodków. Gdy masaż w fotelu masującym nie przynosił korzyści dla organizmu, to z pewnością nie cieszyłby się tak dużą popularnością w krajach, gdzie masaż jest podstawą medycyny tradycyjnej i gdzie opracowano tysiące sposobów wykonywania masażu manualnego.

Fotel z funkcją masażu – jak działa?

Fotel wyposażony jest w ramiona masujące, na końcu których umieszczone są 2-4 kule z miękkiego tworzywa. Poruszając się wzdłuż linii kręgosłupa, naśladują ruchy dłoni masażysty, korzystając z takich technik masażu jak: wałkowanie, ugniatanie, uciskanie, ostukiwanie, shiatsu, wibracje czy rozciąganie. Wykorzystywane od lat w krajach azjatyckich fotele masujące, do Polski dotarły w latach 90, ale dopiero od niedawna zyskały na popularności, a to dzięki temu, że można z nich korzystać w centrach handlowych, gabinetach terapeutycznych, często stanowią wyposażenie poczekalni, siłowni, a nawet gabinetów masażu manualnego. Coraz więcej pracodawców tworzy miejsca relaksu dla pracowników wyposażone w fotele do masażu. Kto chodź raz skorzystał z sesji w fotelu, będzie chciał mieć taki w domu i nie będzie z zakupem problemu, o ile zaufa fachowcom z Rest Lords, którzy w sposób profesjonalny podchodzą do potrzeb klienta, nie mamią pustymi sloganami, ale rzeczowo doradzają w zakupach.

Jakie zalety ma masaż w fotelu masującym?

Przede wszystkim relaks, który odczujesz już po pierwszej sesji w fotelu masującym. Cykliczne korzystanie z fotela z funkcją masażu niesie dla organizmu wiele korzyści. To nie jest tak, że każdy zauważy prozdrowotne działanie masażu po 2-3 seansach, jedni odczują pozytywne działanie po 2 seansach, innym potrzeba kilku. Masaż w fotelu masującym rozluźnia i dotlenia spięte mięśnie, poprawia ruchomość stawów (statyczna praca, mała aktywność ruchowa, stres, przeciążenia, wymuszona, nienaturalna postawa ciała powoduje sztywność i bolesność mięśni). Relaks w fotelu z masażem uwalnia endorfiny, regeneruje siły, działa antydepresyjnie, zmniejsza odczuwalność bólu różnego pochodzenia. Rozgrzane, rozluźnione podczas masażu mięśnie, to lepsza cyrkulacja krwi i limfy, a tym samym wspomaganie detoksykacji i regulacja metabolizmu. W chorobach układu oddechowego masaż w fotelu masującym pomaga w odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny. Działa wspomagająco przy urazach sportowych.

Zaletą posiadania własnego fotela do masażu jest możliwość korzystania z niego, kiedy mamy tylko ochotę na relaks czy potrzebujemy wsparcia do walki z dolegliwościami bez czekania na wizytę u masażysty. Udostępnienie foteli do masażu pracownikom podnosi komfort pracy, co przekłada się na wydajność. Fotele masujące uatrakcyjniają salony piękności, siłownie itp., w ten sposób przyciągają klientów, co oczywiście przekłada się na korzyści finansowe. I fotele masujące same w sobie mogą być źródłem zarobku, jak to można zauważyć w centrach handlowych. Oczywiście my skupiamy się na korzyściach dla zdrowia i samopoczucia, bo to są istotne zalety masażu w fotelu masującym.

2 Comments

Dodaj komentarz