Zalety masażu w fotelu masującym

Zalety masażu w fotelu masującym

Gdyby masaż w fotelu masującym nie przynosił korzyści i nie mówimy tu o aspekcie komercyjnym, nie byłby w japońskich domach podstawowym meblem użytkowym. Pierwsze fotele do masażu powstały w Japonii, w kraju, gdzie medycyna naturalna jest częścią wielowiekowej tradycji, a nowe technologie rewolucjonizują każdą dziedzinę życia. Czy nie zastanawialiście się, w czym tkwi sekret urody i młodzieńczego wyglądu Azjatów? Otóż potrafią łączyć zdobycze techniki z wiedzą przodków. Gdy masaż w fotelu masującym nie przynosił korzyści dla organizmu, to z pewnością nie cieszyłby się tak dużą popularnością w krajach, gdzie masaż jest podstawą medycyny tradycyjnej i gdzie opracowano tysiące sposobów wykonywania masażu manualnego.

Fotel z funkcją masażu – jak działa?

Fotel wyposażony jest w ramiona masujące, na końcu których umieszczone są 2-4 kule z miękkiego tworzywa. Poruszając się wzdłuż linii kręgosłupa, naśladują ruchy dłoni masażysty, korzystając z takich technik masażu jak: wałkowanie, ugniatanie, uciskanie, ostukiwanie, shiatsu, wibracje czy rozciąganie. Wykorzystywane od lat w krajach azjatyckich fotele masujące, do Polski dotarły w latach 90, ale dopiero od niedawna zyskały na popularności, a to dzięki temu, że można z nich korzystać w centrach handlowych, gabinetach terapeutycznych, często stanowią wyposażenie poczekalni, siłowni, a nawet gabinetów masażu manualnego. Coraz więcej pracodawców tworzy miejsca relaksu dla pracowników wyposażone w fotele do masażu. Kto chodź raz skorzystał z sesji w fotelu, będzie chciał mieć taki w domu i nie będzie z zakupem problemu, o ile zaufa fachowcom z Rest Lords, którzy w sposób profesjonalny podchodzą do potrzeb klienta, nie mamią pustymi sloganami, ale rzeczowo doradzają w zakupach.

Jakie zalety ma masaż w fotelu masującym?

Przede wszystkim relaks, który odczujesz już po pierwszej sesji w fotelu masującym. Cykliczne korzystanie z fotela z funkcją masażu niesie dla organizmu wiele korzyści. To nie jest tak, że każdy zauważy prozdrowotne działanie masażu po 2-3 seansach, jedni odczują pozytywne działanie po 2 seansach, innym potrzeba kilku. Masaż w fotelu masującym rozluźnia i dotlenia spięte mięśnie, poprawia ruchomość stawów (statyczna praca, mała aktywność ruchowa, stres, przeciążenia, wymuszona, nienaturalna postawa ciała powoduje sztywność i bolesność mięśni). Relaks w fotelu z masażem uwalnia endorfiny, regeneruje siły, działa antydepresyjnie, zmniejsza odczuwalność bólu różnego pochodzenia. Rozgrzane, rozluźnione podczas masażu mięśnie, to lepsza cyrkulacja krwi i limfy, a tym samym wspomaganie detoksykacji i regulacja metabolizmu. W chorobach układu oddechowego masaż w fotelu masującym pomaga w odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny. Działa wspomagająco przy urazach sportowych.

Zaletą posiadania własnego fotela do masażu jest możliwość korzystania z niego, kiedy mamy tylko ochotę na relaks czy potrzebujemy wsparcia do walki z dolegliwościami bez czekania na wizytę u masażysty. Udostępnienie foteli do masażu pracownikom podnosi komfort pracy, co przekłada się na wydajność. Fotele masujące uatrakcyjniają salony piękności, siłownie itp., w ten sposób przyciągają klientów, co oczywiście przekłada się na korzyści finansowe. I fotele masujące same w sobie mogą być źródłem zarobku, jak to można zauważyć w centrach handlowych. Oczywiście my skupiamy się na korzyściach dla zdrowia i samopoczucia, bo to są istotne zalety masażu w fotelu masującym.

2 Comments

  1. Fajny wpis. Ja zapraszam do naszego postu – Moja opinia o Sklepie Belveder , jest to sklep z galanterią skórzaną, szytą w Polsce. Galanteria, takie jak portfele, teczki, etii tej marki to prawdziwa renoma dla zapalonych entuzjastów dóbr luksusowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *