Zegarek męski – elegancki: jak wybrać?

Zegarek męski – elegancki: jak wybrać?

Jeszcze nieco ponad 100 lat temu mało który mężczyzna zdecydowałby się na założenie zegarka na rękę. Szczytem elegancji były wtedy zegarki kieszonkowe. Dziś elegancki zegarek na metalowej czy skórzanej bransolecie jest często wręcz wizytówką eleganckiego mężczyzny. Sprawdźmy więc, jak wybrać męski zegarek do garnituru, aby nie popełnić modowego faux pas.

Jak dobrać elegancki zegarek męski do garnituru?

Istnieje kilka prostych zasad, które pozwolą nam wybrać idealny, elegancki, męski zegarek do garnituru. Należy odpowiednio dobrać wielkość zegarka, a także dopasować jego kolor do naszego garnituru. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy do garnituru lepiej wybrać zegarek na bransolecie, czy skórzanym pasku oraz na to, jakiego kształtu może być koperta takiego czasomierza.

Jak dobrać wielkość eleganckiego zegarka męskiego?

Pierwsza zasada dotyczy rozmiaru zegarka, a konkretnie koperty i tarczy. Zegarek powinien być wielkością dopasowany do proporcji naszego ciała, głównie grubości nadgarstka. W przypadku większości mężczyzn optymalna średnica koperty zegarka do garnituru wynosi 35 do 40 mm. Panowie o bardzo szczupłych nadgarstkach powinni raczej trzymać się dolnej granicy. Analogicznie mężczyźni o grubych i szerokich nadgarstkach mogą wybrać zegarki większe niż 40 mm. Zegarek absolutnie nie może być szerszy niż nasz przegub.

Jak dobrać kolor zegarka do garnituru?

Zegarki męskie eleganckie powinny być również dopasowane do koloru garnituru. – W przypadku czarnego garnituru idealnie sprawdzi się klasyczna elegancja w postaci zegarka z białą tarczą, srebrną kopertą i czarnym skórzanym paskiem – radzi nam ekspert z FabrykaZegarkow.pl. A jaki zegarek będzie pasował do granatowego garnituru? W tym przypadku o wiele lepiej sprawdzi się czasomierz ze złotą kopertą i skórzanym paskiem w kolorze brązowy. Dodatkową zasadą w doborze eleganckiego zegarka jest dopasowanie koloru paska do innych skórzanych elementów garderoby – najczęściej butów. Analogicznie kolor koperty dopasowujemy do metalowych akcesoriów jak spinki do mankietów czy klamra od paska.

Elegancki zegarek do garnituru na pasku czy na bransolecie?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że do garnituru pasują zegarki na bransolecie. Jednak większość stylistów i ekspertów świata mody zgodnie twierdzi, że do garnituru dużo lepszym wyborem będzie zegarek na skórzanym pasku. Wybierając zegarek do garnituru, unikajmy czasomierzy nie tylko na metalowej bransolecie, ale również na parcianych czy gumowych paskach.

Eleganckie zegarki męskie do 500 zł

Trzymając się powyższych zasad, można stosunkowo łatwo wybrać odpowiedni do garnituru zegarek. Jeśli jednak nadal macie problem z wyborem takiego czasomierza, to na koniec przygotowaliśmy dla Was nasze propozycje zegarka do garnituru do 500 zł.

Do czarnego garnituru proponujemy na przykład zegarek męski Wenger City Classic. Biała tarcza w srebrnej kopercie i czarny, skórzany pasek sprawiają, że będzie to czasomierz idealnie dobrany kolorystycznie do klasycznego, czarnego garnituru. Wenger to szwajcarska marka zegarków, a za precyzyjny odczyt czasu odpowiada kwarcowy mechanizm Ronda 762E.

Z kolei elegancki zegarek męski Pierre Ricaud Sapphire będzie idealnym dodatkiem do garniturów granatowych. Wspominaliśmy wcześniej, że właśnie takie zestawienie kolorów jak w zegarku Pierre Ricaud Sapphire, czyli złoto i brąz, pasuje świetnie do granatowych ubrań.

Marka Pierre Ricaud oferuje również inne zegarki do garnituru w przedziale cenowym do 500 zł. Jeszcze jedną propozycją do czarnego garnituru może być zegarek Pierre Ricaud Classic, który kosztuje w okolicach 200 zł. Czasomierz ten posiada pasek z czarnej, naturalnej skóry, srebrną kopertę ze stali nierdzewnej oraz tarczę w jasnym odcieniu ze srebrnymi, prostymi indeksami. Całość sprawia bardzo eleganckie wrażenie za stosunkowo niewielką cenę.

Zegarki z naszego krótkiego zestawienia są o tyle uniwersalne, że można je wykorzystać również do nieco mniej formalnych stylizacji. Większość z nich pasować będzie do stylizacji z elegancką koszulą czy sportową marynarką. Natomiast do typowo casualowych stylówek czy sportowych stylizacji lepiej wybrać mniej elegancki zegarek.

źródło zdjęcia głównego: stock.adobe.com
autor: ClaudiK
pozostałe zdjęcia: strona klienta

6 Comments

  1. Dobry pomysł na prestiżowy prezent w racjonalnej cenie. Skóra pasków tych zegarów też prezentuje się dobrze. Ciekawa jestem samej mechaniki. Pozdrowienia od Belveder.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *